Kemer Gezisi

0
Yaz gelince, herkes birbiri arasında konuşmaya başlar. Şöyle bir güneye kaçsam bir hafta, on beş gün  deniz, kum, güneş mis gibi bir tatil yapıp dinlensem , yeni yıl için enerji depolamalıyım diye.
Fakat tatil yerini seçerken  insan tutulur kalır. Gidilecek yeri seçerken bence en önemlisi gitmeden önce o lokasyona ait gezilip görülecek yerlerin araştırılmasıdır. Çocuklu ve aile ise tatile gidecek olanlar, çocuklar için aktiviteler, gezilecek yerler var mı diye de araştırılmalıdır.
Bölgenin sıcaklığı, nem oranı, bile çocuklu ve bebekli ailelerin rahatlığı açısından son derece önemlidir.
Ben tatile gitmeden önce mutlaka gideceğim yere ait minik bir araştırma yaparım. Bölgenin kendine has özelliklerini araştırıp görülmesi gereken güzelliklerini öğrenirim . Hatta ve hatta o bölgede ya da şehirde tadılması gereken meşhur yemekleri bile araştırırım.
En iyi kim yapar, nerede yenir bulup öğrenirim.
Örneğin gitmek istediğiniz yer Antalya’nın dünyada da çok meşhur olan tatil yöresi Kemer ise, hemen size bir kaç tüyo verebilirim.
Harika bir denize sahip olmasının yaı sıra muhteşem de güzel doğası ve ormanları bulunuyor Kemer’in. Gittiğinizde birden fazla aktiviteye katılabilir ve denizin kumun, güneşin tadını çıkarırken safari de yapabilirsiniz.

Kemer otelleri meşhur sahilleri ile adını sıkça duyuran Beldibi, Göynük, Tekirova,Çamyuva, Kiriş, Çıralı’da yer alır genellikle. Buralar çokça turist çeken yerlerdir. Sizde Antalya’ya giderseniz bu beldeleri görmeden gelmeyin.

Tekne turları ile muhteşem koyları keşfedebilir, Kemer’in tarihi yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Müzik ve dansı seviyorsanız çok şanslınız, harika discolar ve canlı müzik yapan mekanlar Kemer’de çok popüler.
Çok fazla yabancı turist oluyor Kemer’de. Bu yüzden tatile çıkmadan önce mutlaka otellerin doluluk durumunu gözden kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.
Eğer bebeğiniz varsa, ya da küçük çocuklarınız varsa 15 Temmuz  ve 15 Ağustos arası en sıcak dönem olduğu için tatil planınızı yaparken bunu dikkate almanızı tavsiye ederim.

Unutmadan  söyleyeyim, antik kentlere meraklıysanız Kemer’e gidilir ve Phaselis ve Olimpos görülmeden gelinirse olmaz. Bu iki antik kente bayılacaksınız.

Ulaşım için dilerseniz otobüs dilerseniz uçak tercih edebilirsiniz. Antalya Hava alanı ile Kemer arası 57 km dir.
Siz siz olun gideceğiniz yer neresi olursa olsun mutlaka ön bilgiye sahip olarak gidin. Daha mutlu döneceğinize emin olabilirsiniz.
Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.

Sevgiyle kalalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz