Kışlıkları kaldırıp yazlıkları çıkarırken yapmanız gerekenler

2

Kış bitti bahar geldi. Her zaman ki; ritüel de başlamış oldu. Kışlık kıyafetler kaldırılacak ve yerine yazlık kıyafetler yerleştirilecek. Peki ama her yıl bu kadar gözümüzde büyütüp, zorlandığımız bu işi kolay bir şekilde yapmanın bir yolu yok mu?
Elbette ki var. İşte aşağıdaki yazıyı okuduğunuzda işinizi bir hayli kolaylaştırmış olacaksınız.
Buyurun okuyun karar sizin.

Öncelikle her yıl, yıkayıp kaldırdığınız ama hiç kullanmadığınız neler var öncelikle bunlara bakın. Kilo almaktan ya da zayıflamaktan dolayı giyemediğiniz kıyafetleri mutlaka elinizden çıkarın. İhtiyacı olan birine verebilir ya da hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz.

Kışlık giysilerinizi kaldırırken mutlaka yıkayın ve öyle kaldırın. Hurçlara koymadan önce kıyafetlerde leke olup olmadığına bakın. 1 yıl bekleyecek ve çıkma ihtimali olsa bile, 1 yıl sonra o lekeyi çıkaramayabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka yıkayıp kaldırın.
Kaldıracağınız kazakları ve hırkaları katlayarak kaldırın. Askıda bekleyen kazakların şekilleri kolayca bozulabilir çünkü.
Herkesin eşyasını ayrı ayrı hurçlara koyun. Eşinizin giysileri, çocuklarınızın giysileri ve sizin giysilerin farklı hurçlarda olsun . Aradığınızda kolay bulur ve kış gelince daha rahat edersiniz bu şekilde.
Dolabınıza yazlıkları  yerleştirirken renklerine göre askıya asarsanız sizin için giyinme kolaylığı da sağlayacaktır.
Mutlaka gruplandırın giysilerinizi. Tshirtler, etekler, elbiseler, pantolonlar, kemerler, fularlar gibi.
En sevdiğiniz ve en sık giydiğiniz kıyafetleri en öne yerleştirin.
En az ve sadece özel zamanlarda giyeceğiniz kıyafetlerinizi ise kolay bulabileceğiniz ama sizi her zaman rahatsız etmeyecek bir bölüme yerleştirin.
En önemlisi mutlaka bu işi dinlenmiş olduğunuz ve ertesi gün işe gitmeyeceğiniz bir zaman diliminde yapın.
Haydi kolay gelsin!
Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz