Hamileler grip olursa!

0
hap

 

Kış aylarında yaşanan en sevmediğim hastalıklardan biridir grip. Çok sık grip olan biri olarak, hamilelerin de ilaç kullanamayacağını bildiğim için hep üzülmüşümdür onlar için.Allah’tan ben yaz hamileliği geçirdim de grip ile uğraşmak zorunda kalmadım:)
Peki grip olan hamileler ne yapmalı?
Hastalığı nasıl atlatmalı?
hamilelikte öksürük

 

İşte anne adaylarını az da olsa rahatlatacak öneriler:


Öncelikle kesinlikle grip olan anne adayının bol bol dinlenmesi gerekiyor. Sizi yoracak hiç bir iş yapmayın.Grip tüm enerjisini alıp götürüyor insanın bu normal bedenleri bile zorlarken siz bir de gebeleri düşünün.
2. öneri bol bol sıvı tüketmelisiniz:  Bol sıvı tüketmek burun akıntısı, mukus salgılarını ve halsizliği azaltacak, iyileşme sürecini hızlandıracak ve öksürüğün azalmasını sağlayacaktır.İçecek olarak, su, limonlu çay, meyve suyu ve sıcak çorba ideal seçimler olacaktır.Ilık tuzlu su ile gargara yaparak ya da ballı ılık limon suyu içerek boğazınızı rahatlatabilirsiniz.Bu öksürüğünüze de iyi gelecektir.

nezle

Burun akıntısına çare olsun diye tuzlu su içeren burun damlalarını kullanın. Bu burun damlalarını reçetesiz satın alabilirsiniz. Etkili ve güvenlidir, tahriş etmez.

Dinlendiğiniz oda normal sıcaklıkta olmalı ve havası çok kuru olmamalı. Hafif nemli bir oda havası öksürüğe, burun ve boğaz akıntılarına daha iyi gelecektir. Bunun için oda nemini ayarlayabilen ve buhar vererek nemi belli seviyede tutabilen cihazlar kullanılabilir.
Parasetamol içeren ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçları hekiminize danışarak, gebelikte güvenle kullanabilirsiniz.
Sevgiyle kalalım!

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz