Brita Akıllı Sürahi

0
Yaklaşık 2,5 yıldır evde çay, yemek pişirme ve içme suyu için damacana suyu kullanıyoruz.
Haşlama dahil evde hiç bir şekilde musluk suyu kullanmıyoruz. Malum İstanbul’da musluk suları içilmiyor. Önceden, yemeklerde ve haşlama sırasında kullandığım musluk suyundan vazgeçme hikayem şu şekilde gelişti. Makarna haşlamak için suyu tencereye koydum ve suyun yüzeyinde, yağ gibi farklı bir görüntü farkettim. Sonrasında ise bir daha asla musluk suyu kullanmadım.
Şimdilerde ise çay , kahve, yemek ve haşlama suyu olarak Brita Akıllı Sürahi’de filtrelenmiş suyu tüketiyorum ve gayet de memmunum. İçme suyu olarak da kullanılabiliyor. İlk bardağı içtiğimde alışkanlıkların yarattığı izler kolay silinmediği için biraz tedirgin oldum açıkçası. Tadı kireçli ve klorlu musluk suyundan çok farklı ama, damacana sularındaki yumuşaklık yok. Genel anlamda beni rahatsız eden bir durum olmadı.
akıllı sürahi
Sürahinin içinde bir kartuş var ve bu kartuş suyun içindeki kireç, klor, bakır, kurşun, çinko  gibi maddeleri filtreliyor ve size lezzetli, berrak temiz bir su hazırlıyor. Bu kartuşları kullanım sıklığına göre değiştirmeniz gerekiyor. Çok sık kullanımlarda 1 ayda bir filtrenizi değiştirmelisiniz. Zaten sürahinin üzerinde bir  elektronik kartuş değiştirme göstergesi var. Kartuşunuzu değiştirmeniz gerektiğinde sizi uyarıyor.
  • Brita, dünyanın 1 numaralı evsel su arıtma sistemidir ve yurt dışında hemen hemen her evde kullanılmaktadır.
  • Sizlere içim rahat bir şekilde önerebiliyorum, çünkü; denedim ve memmun kaldım. Hatta balıklarımız için de arıttığımız suyu kullanıyoruz. Hatta kızım da çiçekleri için arıtılmış su veriyor. Onlar da sağlıklı olsunmuş:)
  • Sevgiyle kalalım!
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz