Badem Yağı ne işe yarar?

0

Badem yağını ilk olarak hamilelik dönemimde duymuştum. Çatlaklar konusunda ve gerilen deriyi yumuşatması için önermişlerdi bana.Elbette o zaman bu kadar özel içerikli ve doğal ürünler yoktu. Tabia badem yağı hem cilt için hem de saç için geliştirilmiş ve doğal içeriklere sahip bir yağ.


 
Cildiniz, kuru ve hassas ise soğuk sıcak geçişlerinden kaynaklı çatlaklar oluşuyorsa cildinizde badem yağı çok faydalı olacaktır size. Doymamış yağ asitleri ile E vitamin ve çeşitli minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. Cildi nemlendirir, pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.Badem yağı dairesel hareketler ile masaj yaparak cilde sürülür.

Sadece cildiniz için değil saçınız çinde kullanabilirsiniz badem yağını.Saç besleyicidir. Saç, kaş ve kirpiklerin dökülmesini önlemede etkili olduğu söyleniyor
.
Amerikan FDA kurumu tarafından 2003 yılında onaylanan bilgilere göre Badem Yağı, Yüksek oranda E vitamini içeriği ve zengin magnezyum ve kalsiyum mineralleri ile güçlü bir besin  destekleyicidir.
Kuvvetli antioksidan özelliği vardır.

 


Bir Öneri: Yapacağınız duş sonrasında elinize yeteri kadar Tabia Badem Yağı dökerek nemli saçlarınıza yayın. Sonra da saçlarınızı iyice fırçalayın. İsterseniz su ile durulayarak, isterseniz de durulamadan çıkın. Saçlarınızın canlandığını ve parladığını göreceksiniz.

 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz