Yaz Hamileleri için tavsiyeler

2
pregnant

 

hamilelere tavsiyeler

Yazın hamile olmak zordur. Çeken bilir bende bir ikiz annesi olarak yaz hamilesiydim ve zorlandığım çok an oldu ama bunu fırsata çevirip keyif almak tamamen sizin elinizde .. Nasıl mı?
Eve kapanarak, sıcaktan bunalmak yerine, bol bol oksijen alabileceğiniz , keyif alabileceğiniz ortamlara gidin . Akşam üstleri rahat bir ayakkabı giyerek, yürüyüşlere çıkın. Bol salata, bol su ve sebze meyve tüketmeye özen gösterin.

Doğumdan sonra zaten minik bebeğiniz size uzunca bir süre rahat vermeyecek ve uyutmayacaktır. Doping olması açısından hamilelik sürecinde keyifli zaman geçirmek anne adayı açısından son derece önemli.

çilek üzüm

Sıcaktan çok bunaldığınızda, ılık bir duş alın ve duş sonrası ,bir tabak meyve ile hem kendinizi hem bebeğinizi ödüllendirin. Duş alamayacağınız bir ortamda iseniz, kulaklarınızın arkasını, ensenizi ve yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak serinleyebilirsiniz.

düğmeli kıyafet

Rahat ve ince kıyafetler tercih edin, içinde en mutlu olduğunuz, en iyi hissettiğiniz kıyafetlerinizi giyin. Ayakkabı giyerken şiş ayaklar için mutlaka 1 ya da yarım numara büyük ayakkabı alıp giymelisiniz. Ayakların şiştiği gibi el ve parmaklar da şiştiği için sizi rahatsız etmemesi için yüzüklerinizi de çıkarabilirsiniz.

sabah güneşi

Hem anne hem de bebek için yaz çok önemli D vitamini açısından. Bu nedenle güneş kreminizi sürerek güneşin nimetlerinden faydalanmalısınız.

 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz