Okul alışverişini çocuğunuzla birlikte yapmanın faydaları

4
Dün yazdığım, “okula başlayan çocuğunuzu okula hazırlayın” yazımın bir devamı olan bu yazımda , okul alışverişine çocukla birlikte çıkmanın ve onun tercihlerine öncelik vermenin öneminden bahsedeceğim.Öncelikle okul için hazırlık listesini çocuğunuz ile birlikte yapın ki; okul hakkında ve okulda yıl içinde neler yapabileceği ve öğreneceği yeni bilgiler için heyecanlansın.

elsa okul çantası

Örneğin sevdiği bir çizgi film kahramanı ya da karakter var ise; o karakterin resimleri ile süslü bir çantayı, kalemi ya da defteri aldığınızda çok mutlu ve okul için daha hevesli olduğunu göreceksiniz.
İkizlerin okul alışverişini yaparken ben bunu dikkate alarak hareket ettim. Kızım frozen okul çantasını seçti. Çanta ile yetinmeyerek, su matarası, kalemlik ve beslenme çantasını da aynı frozen temalı istedi.

Hatta çok sevdiği Elsa’nın derste onunla birlikte olacağını, dersi birlikte dinleyeceklerini büyük bir keyifle anlattı. Sınıf arkadaşları ile buluşacağı günü iple çekiyormuş küçük hanım:)

 

spiderman çanta

Kızlara göre erkekler çok daha düzensiz oluyorlar. Erkek anneleri bunu daha iyi bilirler. Benim oğlum da bu konuda biraz başarısız. Onunla konuşurken, okullu olduğu için artık kendi çantasını kendisinin düzenleyeceğinden, her akşam çantasını kontrol etmenin kendi sorumluluğu olacağından bahsettim.

Kendi seçtiği spiderman okul çantasını incelerken, “Evet anne! buraya defterimi buraya da kalemliğimi koyabilirim diye provasını bile yaptı. Sanırım bu iş olacak, gözündeki sevinç pırıltıları bana bu umudu verdi. Dilerim okullar açıldıktan sonra da bu heyecanları süreklilik arz eder:)
Şimdiden başarılı bir eğitim yılı olmasını diliyorum.

Sevgiyle kalalım!

 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz