Güzellik ve doğal görünümlü estetik

4

 

güllü saç aksesuarı
Herkese merhaba;
Bu gün kadınları ilgilendiren bir yazı ile karşınızdayım. Biz kadınlar estetik yönden pek çok konuya fazlası ile dikkat ediyoruz. Çağımızda ,sosyal ortamlarda dış görünüşün önemini hepimiz biliyoruz. Bu anlamda fiziksel görünüş ve güzellikten kıyafet seçimine, makyajdan diğer konulara kadar en titiz tercihlerde bulunur , farklı uygulamalar yaparız.  Dünyada olduğu kadar Türk toplumunda da göğüsler kadın vücudundaki en önemli estetik unsurlardan biridir.
Bundan dolayı olsa gerek memelerini büyütmek isteyen kadınlar en çok da göğüs büyütme ameliyatı tercih ederler.   Bir çok kadın çok istemesine rağmen bedenine küsüyor ve operasyon geçirmek istemiyor. İşte bu yazımızda, konumuzla ilgili pek çok bilinmeyen ve merak edilenleri anlatacağım sizlere. Öncelikle ameliyatlara dair detaylar ile başlayalım.
bebek emzirme
Göğüs Büyütme Operasyonları, genel anestezi uygulanarak yapıldığı için hasta hiç bir şekilde bir şey hissetmiyor, bu çok büyük rahatlık. Operasyonları, plastik cerrahi doktorları gerçekleştiriyor.. Göğüs büyütme ameliyatında en çok geleceğe dönük olarak gebelikte ya da emzirmeye dair sorun yaşar mıyım? diye düşünüyormuş hastalar. Ancak süt emzirme kanallarına bir uygulama olmadığı için böyle bir korkunun yersiz olduğunu da öğrenmiş oluyoruz…
Şimdi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara’dan operasyon nasıl yapılıyormuş onu öğrenelim.
“Göğüs büyütme operasyonlarında göğüslere implant meme altından yerleştirilir ve bunun için de kesi açılır. Her ne kadar kesi izi kalsa da 1 yıl gibi bir sürede bu iz neredeyse tamamen yok olmaktadır. Ameliyat sürecinde sağlık hikâyeleri de konuşulmaktadır ve eğer ailede kanser tedavi görmüş kimse varsa bu durumda uzman doktora haber verilmelidir. Yine hastanın kendisinin düzenli olarak ya da belli bir dönem aldığı ilaç varsa bu durumun bilgisi de doktorla paylaşılmalıdır. Hatta daha önce yaşanılan ameliyatları da doktor bilmelidir. 
Göğüs büyütme ameliyatında silikon yerleştirme işlemi koltuk altından da yapılabilir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise kişisel temizlik yapılarak doktora gelinmelidir. 
Ameliyat öncesinde her noktanın uygun olması açısından doktorlar hastalardan muayene olmalarını isterler. Gelen sonuçlara göre de ameliyata dair kararlar verilir. Bu nedenle de zamanı iyi kullanmak adına laboratuvar tahlilleri önceden alınabilir. Bununla beraber tahlillerde çıkacak ters ya da sıkıntılı bir sonuç ameliyat tarihinin değişmesine neden olabilir. 
1 ila 1,5 saat kadar süren göğüs büyütme ameliyatı öncesinde belli bir süre aç kalmak da gerekir. Bu süreçte kişinin ameliyat sürecine dair gereken tetkiklere de devam edilir. Ameliyatın arından ise 3-4 gün civarında kolların zorlanarak oynanmaması şarttır. Ayrıca söz konusu ameliyatın arından 4. gün bile işe gidilebilir, yalnızca ağır işlerden kaçınmak gerekir.” 
Yukarıda da belirttiğim üzere ameliyat sırasında süt emzirme kanallarına dokunulmadığı için muhtemel bir tehlikeden söz edilemez. Aynı zamanda gebelik için de ileriye dönük bir sorun yaşanmıyormuş. Yani kadınlar istedikleri gibi göğüs büyütme ameliyatını gönül rahatlığı ile olup, güzel ve doğal görünümlü bir estetik ile hayata gülümseyebilirler.
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz