Fondoten fırçası ve allık fırçası seçerken nelere dikkat edilmeli?

1

Haftanın son gününden herkese merhaba;
Bu sıralar makyaj yazılarıma ağırlık vermişken makyaj fırçalarına değinmemek olmazdı.
İyi bir makyaj için doğru ürün seçimi her zaman büyük önem taşır. Makyajda kullanacağınız fondoten veya allık ne kadar mükemmel olursa olsun , iyi yardımcılarınız yoksa sonuçtan memmun olmayabilirsiniz.

Peki ten makyajı yaparken kullanacağımız fondoten ve allık fırçalarını seçerken neler dikkat etmemiz gerekir? 

Profesyonel makyaj ürünleri satan yerlerde aradığınız doğru fırçalara kolayca ulaşabilirsiniz.
Doğal kıllardan yapılmış, sentetik olmayan fondoten fırçası ile her zaman başarılı bir ten makyajına sahip olabilirsiniz. Hem daha kolay hem de doğru uygulamalar için doğal kıllardan oluşan fırçalar seçmelisiniz.Uzun yıllar kullanabilirsiniz ve sentetik fırçalara göre daha dayanıklıdır.

 

Fondoten fırçası yassı ve uç kısımlarına doğru daha ince kıllardan oluşur. Fondotenin daha iyi yayılmasını sağlar.Porselen gibi bir makyaj için elle fondoten uygulamaktan kaçınmalısınız, eliniz fondoteni emer ve yüzünüze uygulayacağınız fondotenin bir kısmı elinizde kalır. Hem güzel bir sonuç alamazsınız hem de fondoteniniz çabucak biter:)

allık fırçası tarko kozmetik

Allık fırçasının bir tarafı eğimlidir fondoten fırçasına göre, pudra fırçası ile sakın karıştırmayın.
Allık fırçasının kılları kısadan uzuna doğru daha eğiktir. Bu da allığın daha naturel durmasını sağlar yüzünüze uygulama yaptığınızda. Artnet fırçaları için Tarko Kozmetik sayfalarını inceleyebilirsiniz..
Sevgiyle ve güzel kalalım!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz