A101 marketleri kimin?

3
market sepeti

 

Son zamanlarda kapıma çok fazla broşür ve ilan bırakılıyor. Bir çoğunu es geçsem de çoğunlukla bakmaya çalışıyorum. Yine bir gün ofis dönüşü,kapıma bırakılan ilanlardan biri dikkatimi cezbetti.
A101’e ait bir broşürdü. Nasıl olsa zamanım var! evde kahvemi içerken bir göz gezdiririm diye attım çantama.
İncelemelerim sonucu gerçekten slogandaki gibiymiş, “harca harca bitmez” diyor ya hani reklamlarda:)
Bir kere çok ekonomik, bol çeşit ve bir çok markette karşınıza çıkmayacak ürüne rastlamanız mümkün olan bir marketmiş a101…
a101 katalog

 

İnternetteki sitesini incelerken “fırsatlardan ilk siz haberdar olmak ister misiniz?” diye bir banner çıktı karşıma.Elbette isterim, hem ekonomik hem de çeşitli bir çok ürünün mağazaya geleceğini önceden bilmem tükenmeden alabileceğim anlamına gelir çünkü…
Siteyi incelerken a101 kimin miş diye baktığımda daha da bir ilgimi çekti. Henüz 15 yaşındayken İstanbul’a gelen ve iş hayatına atılan Turgut Aydın, Trabzon’un Maçka ilçesinde doğan başarılı bir girişimci.
Her kadının yakınen bildiği English Home da Turgut Aydın tarafından kurulmuş ve Türkiye de 280 , yurt dışında da 75 mağaza açmış.
2009 yılının sonlarında ise a101 marketlerini satın almış 36 bin kişiye istihdam sağlamış.
Ülkemin Anadolu girişimcileri meğer ne kadar başarılı olmuşlar.Tebrik ediyorum ve yeni nesil gençlere de örnek almalarını öneriyorum. Bir broşürden bir yazı konusu oluşturduğum için kendimi de tebrik ediyorum elbette:)
Sevgiyle kalalım!

 

 

 

 

 

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz