Makyaj Hileleri ile mucizeler yaratabilirsiniz

1

 

Makyaj yapmayı her kadın sever öyle değil mi? Zaman
ilerledikçe göz kenarlarında kaz ayakları, cilt renginde matlaşma, dudak
kenarlarında kırışıklıklar vs vs oluşmaya başlıyor.
Makyaj tüyolarına geçmeden önce şunu kesinlikle unutmuyoruz, makyajımızı yatmadan önce silerek, güzelce cildimizi temizliyoruz. Böylece cildimiz ertesi güne hazırlanmış oluyor.
Cildimizi temizleyerek, tonik yardımı ile gözeneklerimizi kapatıp sıkılaştırabiliriz. Tonik yok derseniz, mineralli soda da kullanabilirsiniz veya gülsuyu…

 

Işıltısını kaybetmiş bir cile sahipseniz Highlighter yardımı ile cildinizi aydınlatabilirsiniz. Şunu da söylemeliyim ki; toz içerikli değil de su bazlı veya jel tipi makyaj malzemeleri kullanırsanız daha genç görünen bir yüze sahip olabilirsiniz. Gözleriniz birbirine çok yakınsa göz makyajından önce tüm göz kapağınıza astar far uygulayın.

Gözlerinizin pınar kısımlarına, göz kapağının ortasına ve kaş diplerine açık renk far sürerseniz daha aydınlık bakışlarınız olur.

Gözlerinizin iç uç kısmından başlayıp orta kısma kadar açık renkler , ortasından dış bölüme kadar koyu renk farlar uygulayın. Keskin çizgileri yok etmek için de renkleri birbiri ile parmak yardımı ile yedirin. Göz kalemi ya da eye liner sürerken göz pınarlarından uzak durun ve daha ortadan başlayarak uygulayıp gözün dış kısmından dışarı taşırın.

Kalkık ve yüksek duran kaşları seviyorsanız , kaş çizginizin hemen altına beyaz far ve ya beyaz kalem uygulayın. Gözleriniz ve kaşlarınız daha etkileyici görünecektir.

 

Daha genç görünmek için toz pudra yerine ışığı yansıtan ve hafif parlaklık veren ürünleri ten makyajınızda tercih etmelisiniz.
Üstelik daha sarımsı fondotenler kullanırsanız daha sıcak ve genç görünür cildiniz. Fondoteni sürmeden önce de süngerinizi ıslatırsanız daha güzel bir ten makyajınız olur.Gözlerinizi daha büyük göstermek için göz içlerine beyaz öz kalemi sürebilirsiniz. Hatta alt kirpiklere sürülen mascara ile gözlerinizi olduğundan iri gözterebilirsiniz.

Göz kapaklarınızdaki
minik kırışıkları minimuma indirmek için mutlaka göz makyajından önce baz
yardımı ile far öncesine zemin hazırlığı yapabilirsiniz.
Dudaklarınıza balm sürüp yumuşak uçlu bir diş fırçası ile dudaklarınıza peeling yaparsanız pembe ve canlı dudaklara sahip olabilirsiniz.
Elbette sizinde kullandığınız yöntemler vardır, peki sizin makyaj hileleriniz neler?
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz