Yeni makyaj trendi

8
strobing nedir
Sürekli olarak modanın değişiklik göstermesi gibi, makyaj teknikleri de değişiyor. Bilirsiniz daha düne kadar fellik fellik youtube kanallarından , güzellik ve makyaj sitelerinde kontur makyajı nasıl yapılır diye bakardık. Bugün ise strobing gündemde ve trend .
Peki nedir bu yeni makyaj trendi strobing?
Yüzünüze  ışığın doğal olarak vurduğu bölümlerin aydınlatıcı ile güçlendirerek daha doğal, nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adı.
Şimdi diyeceksiniz ki; ben zaten aydınlatma yapıyorum yüzüme bunun farkı ne?
Çok fark yok aslına bakarsanız sadece kontür makyaj yaparken uyguladığınız ağır makyaj katmanından uzak bir teknik. Doğal görünümü elde etmek için kontürlemede kullandığınız gölgelerin yerini daha çok aydınlatıcılar alıyor.
kontürleme makyajı
Cildinizi temizleyerek nemlendiricinizi sürün.İsteğe bağlı olarak seçtiğiniz fondoteni uygulayın, bunun yerine bb veya cc kremde kullanabilirsiniz.  Göz altlarındaki kusurları kapatmak için mutlaka bir kapatıcı uygularak devam edin.Transparan bir pudra yardımı ile makyajınızı sabitleyin.
Aşağıdaki gibi aydınlatıcınızı el ya da fırça desteği ile uygulayın.
strobing makyajı nasıl yapılır
Hafif bir göz makyajı ve allık ile makyanızı noktalandırabilirsiniz. Kontürleme işlemindeki gibi ağır bir makyaj değil çok daha doğal, sempatik ve ışıldayan bir görüntü ortaya çıkıyor.Ben bunu daha çok sevdim.
strobing makyaj trendi
Sizce hangisi?
Kontürleme mi? Strobing mi?
.
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz