Boğaz ağrısına ne iyi gelir?

0

Boğaz ağrısı kış aylarında ve mevsim geçişlerinde hepimizin problemi, peki doğal yollarla kurtulmanın yolları neler bu boğaz ağrısından? Sizler için araştırdım. Haydi okuyalım…

Gırtlak bölgesinde oluşan iltihaplanma veya tahriş boğaz ağrısına neden olur. Grip ,nezle, soğuk algınlığı , alerjik durumlar ve kuru hava da buna neden olabilir. İlaçlar elbette çok faydalı ama o kadar güzel doğal ürünler var ki; Önce bunları denemenizde fayda olacağını düşünüyorum.

Limonlu su ile yapılan gargara boğaz ağrısına iyi gelir. 1 tatlı kaşığı bal ve yarım limon suyu bir bardak sıcak su ile karıştırılarak içilebilir.Limon balgam söktürücü de olduğu için çok faydalıdır. Bir diğer faydalı gargara ise tuzlu sudur. 1 bardak içme suyuna 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Bu suyla gargara yapmak da çok faydalıdır.

Bir diğer faydalı gargara ise tuzlu sudur. 1 bardak içme suyuna 1 tatlı kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Bu suyla gargara yapmak da çok faydalıdır.

 Bal çok faydalı ve soğuk algınlığı ya da grip olduğumuz zaman başvurduğumuz ilk gıdadır. Bal kana çok hızlı karıştığı için uykudan önce alınan 1 tatlı kaşığı bal sizi rahatlatacaktır.

 Bir bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı karabiber ve tarçın ekleyin ve gargara yapın. Boğaz ağrılarınız hafifleyecektir. elma sirkesi de boğaz ağrılarına iyi gelen bir gıdadır. Boğaz ağrılarınızın olduğu dönemlerde yiyeceğiniz sarımsak sizi çok daha çabuk ayağa kaldıracak ve ağrılarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

SİZİN BOĞAZ AĞRILARINDA KULLANDIĞINIZ YÖNTEMLER NELER?

Paylaşalım buradan  herkes faydalansın değil mi?

 Sevgiyle sağlıkla kalalım!

 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz