Diş macununun marifetlerine inanamayacaksınız

17

 

Diş macunu deyince aklınıza ne geliyor?
Diş temizliğinde kullanılan bir ürün değil mi?
Evet ama diş macunun bir çok marifeti var neler mi?
Buyurunuz efendim…
Spor ayakkabıların yıkandığı zaman temizlendiğini biliyoruz ama deforme olabiliyor ve formunu kaybedebiliyor, sararan kirlenen ayakkabılarınızı diş macunu ile temizlediğinizde sonuca inanamayacaksınız.
Ayrıca tabanı kirlenmiş ütüler içinde diş macunu kullanabilirsiniz.Lekelerin hemen çıktığını göreceksiniz.Buğulanma yapan gözlüklerin içini kullanmadan önce diş macunu ile temizlediğiniz de buğulanmadığı görebilirsiniz. Aynı şekilde banyo sonrası aynanızın buğulanmasını da önleyebilirsiniz. Banyo öncesi küçük bir parça diş macunu ile aynanızı silip temizleyin. Buğulanmayı yok edin….
Altın ya da pırlanta yüzüklerinizi de diş macunu sayesinde pırıl pırıl parlatabilirsiniz.Gümüş ürünlerde de diş macunu çok işe yarıyor.
Kıyafetlere bulaşan mürekkep ve ruj lekelerini de diş macunu yardımıyla çıkarabilirsiniz. Lekenin üzerine az diş macunu sıkın ve lekeyi ovun sonra nemli bezle silin leke çıkana kadar işlemi tekrarlayın. Buradaki en önemli detay jel diş macunu kullanmayın sakın 🙂
Evde küçük çocuğunuz var ve duvarları tuval mi sanıyor. Duvardaki pastel boyaları çıkarmak için de diş macunu kullanabilirsiniz. Sonuç harika.
Halılardaki çeşitli lekelerde de diş macunu çok işe yarıyor…
Sizin püf noktalarınız var mı?
Paylaşırsanız sevinirim.
sevgiyle kalalım!
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

17 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz