40 yaş üstü kadınlar için öneriler

2

 

Zaman yerinde durmuyor akıp gidiyor .

 

Güzelliğine ve bakımına özen gösteren kadınlar için bu yazım.
 Çünkü; 40 yaştan sonra değişen hormon dengesinin vücuttaki etkilerine karşı önerilerim olacak..

 

Vücudunuzda hepinizin farkettiği değişiklikler oluyor 40 yaş sonrasında.Sağlığınızı korumak ve yaşam kalitenizi artırmak için neler yapabilirsiniz? biraz araştırma yaptım siz okuyucularım için.

 

 

En önemlisi ise meme kanseri, mutlaka dikkat etmelisiniz ve meme kanserine karşı doktor kontrollerini aksatmamalısınız. Biliyorsunuz ne kadar erken teşhis o kadar erken çözüm demek. Çünkü 40 yaş üstü kadınların meme kanseri olma ihtimali 4 kat daha fazla.

 

 

İkinci önerim ise doğru ve sağlıklı beslenme ile ilgili.

 

Yeterli miktarda su içmeli, tuz, yağ, şeker ve karbonhidratlara dikkat etmelisiniz.Vücudu yormayacak şekilde minik yürüyüşler ile sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Fazla kilonun neden olduğu bir çok hastalığı bu şekilde engelleyebilirsiniz.
40 yaşından sonra kadınların yaptırması gereken testler de unutulmamalı.Rahim ağzı kanseri için her yıl smear testlerini ihmal etmemelisiniz.

 

Kemiklerinizi güçlendirmek için kalsiyum içeren gıdalara ağırlık vermelisiniz.Kemik erimesine karşı önlem almalısınız.

 

Fazla miktarda kahve, sigara, alkol kullanımı ve bazı ilaçlar kemik erimesi riskini artırabiliyor.

 

Bulmaca çözmek eğlencelidir ama çok da faydalıdır.Hafızanızı güçlü tutmak için tuzlu yiyeceklerden uzak durmalı, spor yapmalı ve bulmaca çözmelisiniz.Kitap okumak da çok faydalıdır hafızanız için. Sürekli yeni şeyler öğrenmek hafızayı canlı tutacaktır.
Daha güzel ve rahat bir hayat için dilerim önerilerim sizlere katkı sağlar.Sevgiyle kalalım!
 

 

 

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2 YORUMLAR

  1. 40 yaş güzel ama zor yaşlardan. Kilo kontrolü çok önemli bu yaştan sonra kilo vermek biraz zor olabiliyor o yüzden kontrollü olmak gerek. Kemik erimesi de yaşam kalitesini etkilediği için dikkatli olmakta fayda var.

  2. cnm ben bu sendromu bayagı bir yaşadım 🙂 ilk dediğin konuyu atlattım ve aklıma gelmeyen hipogilisemiye yakalandım ve onuda zor teşhis ettiler ve onuda atlattım şuan ve b12 dusuklugu oldu bunun içinde iğneye başladım 🙂 su içmek gerçekten gerekıyor ve 12 bardak su içiyorum yoksa hemen kilo almaya başladıgımı hissettim badem ve ceviz hergün yemem gerekıyor cunku kalsıyum deposu ve yürüyüs çok önemli hergun yuruyusyum var ve en önemlisi cevremde bana pozıtıf enerjı vermeyenleri eledim 🙂 şu an ise çok mutluyum yani kısaca 40 yaş çok önemli ve güzel ama gerçekten dikkat etmek gerekiyor sevgiler cnm 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz