Bahçeniz için muhteşem dekorasyon fikirleri

0

 

Cue and Co of London

Son dönemlerde  hızla gelişme gösteren dekorasyon sektörlerinin
içine bahçelerde dahil oldu.  Harika fikirler geliştirmişler, hem orjinal hem de çok fonksiyonel fikirleri içinde barındırıyor.

Profesyonel olarak baktığımızda peyzaj mimarları tarafından yapılır bahçe dekorasyonu. Fakat keyfinize düşkün iseniz, görsele önem veriyor ve bahçe ile uğraşmayı seviyorsanız , bahçe alanında uzman bir kişi ile birlikte harika işler çıkarabilirsiniz.
O kadar güzel dekorasyon fikirleri var ki; ilham alarak kendi bahçenizi hayran kalınacak şekilde dekore edip düzenleyebilirsiniz.

Öncelikle bahçenizin nasıl olmasını istiyorsunuz, buna karar vermeniz gerekiyor. Bahçenizi en çok ne amaçla kullanacaksınız bu da önemli bir faktör dekorasyona başlamadan önce elbette.

Viviana Pitrolo architetto

Hangi malzemeler kullanılsın diye hiç düşünmeyin, şüphesiz bahçe için en uygun malzemeler elbette ki; taş , bambu ve ahşaptır. Daha sağlam olsun isterseniz tik ağacından yapılmış ürünleri tercih edebilirsiniz.

Daha doğal kombinler yapabilirsiniz bu şekilde hem de doğa ile uyumlu organik bir görüntü olur.

Yalnız şu faktörü unutmamalısınız, yağmurdan, kardan,doludan etkilenmeyecek üstü korunaklı alanlarda ahşap uygulayabilirsiniz. Daha uzun süre dayanabilmesi ve ilk gün ki; görüntüsünün değişmemesi için eğer ahşap ürünler tercih edecekseniz bu önlemi mutlaka almalısınız.

Folha Paisagismo

 

Ben hiç bu sorunlarla uğraşmak istemiyorum derseniz de plastik ya da metal ürünler ile de bahçenizi dekore edebilirsiniz. Yeter ki dış hava koşulları için uygun ürünler olsun.

Taller Estilo Arquitectura

 

Ahşap bir salıncak doğa aşığı biri için bahçesinde olmasını isteyeceği bir ürün olabilir değil mi? Bahçede en sık kullandığınız ve sevdiğiniz yerde güzel bir masa ya da oturma grubu da harika bir fikir olabilir.Eski bir yağmur çizmesi içine dikilen ,mis kokulu çiçekler ile bahçe duvarınızı da renklendirebilirsiniz.

Jardín ES Cm2 Management

 

Şimdi sıra geldi bitkilere bitkisiz, yeşilliksiz bir bahçe düşünülemez elbette. Dilerseniz mevsimine uygun çiçekli bitkiler ekebilir, dilerseniz de meyve veren küçük ağaçları tercih edebilirsiniz. İkisi de bana uygun değil derseniz sadece yeşil görüntü veren çiçeksiz ve bakımı kolay bitkiler de düşünebilirsiniz. Bahçe zemininiz toprak kalacak ise çimlendirebilirsiniz.

Bahçeye çıktığınızda ne görmek istiyorsunuz, gözlerinizi kapatıp hayal edin.Evet işte tam da istediğiniz gibi yemyeşil bir bahçe, kahvenizi yudumlayacağınız iş sonrası dinlenebileceğiniz harika bir ortam.
Ya da bir diğer alternatif, taş bir zemin, masmavi bir havuz , dinlenebileceğiniz bir hamak ve göz alıcı yeşilliklerle uyumlu oturma alanı.

Taller Estilo Arquitectura

 

Romantik ve şık aydınlatma aksesuarları,hangisi sizin için? Hayal edin , düşünün ve karar verin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz