Doğal saç açma yöntemleri nelerdir?

17
saç boyama
Günümüzde saç bakımı çok önemli.Bir kadın için saç en önemli parçası belki de o yüzden, saçını boyamayan yok denecek kadar az.Gölge, röfle, boya bir çok yöntem ile saç renginizi değiştirme imkanına sahipsiniz.
Peki doğal saç açma yöntemleri nelerdir, bunları biliyor musunuz?
İşte size bir kaç doğal saç açma tekniği önerisi.
En bilineni sanırım papatya değil mi?
 
Aktarlarda kolayca bulabilirsiniz.
Yarım litre su içine. 1 su bardağı kuru papatya koyalım.10-15 dakika kaynatalım.Soğuduktan sonra papatyaları süzün çünkü sadece suyu işinize yarayacak.Başınızı öne eğerek banyoda saçlarınızı bu su ile iyice ıslatın her yer eşit bir şekilde ıslansın.Gözlerinizi koruyun yanabilir.Saçlarınız ıslakken balkon, bahçe güneş olan bir yerde 45 dakika ila 1 saat arası kalın.Gözünüzde güneş gözlüğü olsun güneş gözlerinize zarar vermesin değil mi?
Bu işlemi 3 gün ara ile 5 defa tekrarladığınızda saç renginizin doğal ve cici bir rengi olacak saç tonunuzdan 2 ton kadar açılacaktır.
Limon ile yapılanı da var onunla ile devam edelim.
1 litre kadar su içine 2 adet büyük limonu sıkın ve iyice karıştırın.Papatya suyunda olduğu gibi saçlarınızı bu su ile ıslatın.Yine 1 saat kadar güneşte bekleyin. bu işlemi de 4-5 defa uygulayın. Saçlarınızda harika gölgeler oluşacak eminim çok seveceksiniz.
Limon papatyaya göre daha fazla zarar verir saçınıza unutmayın.
Sevgiyle kalalım!

17 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz