7 karışımlı Tabip Efendi kahvesi

0
Türkiye’de bir ilke imza atarak Türk Kahvesi içenlere yeni bir lezzet ile buluşturan, Mahmut KAYA ,Adıyaman Kahvesinin Türkiye’deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasındaki, Kahveci Tabip efendi’nin kurucusudur.
 Toptan kahve alımında, Özel İndirimler ile %40’a varan indirimler sunan firma bir çok  kampanyayı, bayileri ile buluşturuyor.
 Kahveci Tabip efendi , dünya pazarlarına sunduğu doğal Yedi karışımlı Adıyaman kahvesi ile ülkemiz adına da başarılar elde etmektedir. Her damak tadına, zevke ve bütçeye uygun ürün kalitesiyle, müşterilerine ayrıcalıklarla dolu bir damak tadı deneyimi yaşatıyor.
YEMEN KAHVESİ
Yemen kahvesi; kökboyasıgiller familyasından olup genellikle çok fazla iklim değişikliği olmayan, nemli ve çok aşırı soğukların yaşanmadığı tropikal bölgelerde yetiştirilmektedir. Coffea ağacından oluşan kiraza benzeyen meyvelerinin içindeki iki adet küçük çekirdekten oluşmaktadır ve bu çekirdek öğütülerek oluşan tozlar su veya süt ile karıştırılarak elde edilen yemen kahvesi içeceğidir. Yemen kahvesi daha çok Arabistan bölgesinde bulunmaktadır.

 

Yemen kahvesi hem çok faydalı bir üründür hem de zararları da olan bir üründür ama hekimler günde 1 fincan kahve önermektedir. Yemen kahvesi faydalarından bahsedecek olursak. İlk olarak; öksürüğe iyi gelmektedir. Uykuyu geciktirici özelliği mevcuttur. Yemen kahvesi aynı zamanda dikkati toplama açısından da önemlidir. Sabahları bir fincan yemen kahvesi stresle baş etmede büyük bir etkiye sahiptir. Ayrıca kişilerin safra taşlarını düşürmesine yardımcı olmaktadır. Kahve ayrıca bağırsakların daha iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Kahve zehirlenmelere karşı etkilidir yani bir maddenin etkisiyle kendinden geçmiş kişileri ayıltmakta etkilidir.
Yemen kahvesi birçok faydasından bahsettik fakat çok fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Faydaları kadar zararı da oluşabilmektedir. YEMEN KURU KAHVESİ bir çok faydası sayılmak ile bitmez.

 

KREMA İLE YAPILAN YEDİ KARIŞIMLI TABİP EFENDİ KAHVESİ

 

Krema ile yapılan kahveler daha hafif ve kahvenin o sert tadının kırılmasını sağlar. Ayrıca krema ile yapılan kahvelerin tadı tatlıdır bile diyebilir. Çok faydası olduğu düşünülen krema ne kadar faydalı olsa da çok fazla tüketilmesi önerilmez. Günde 1 -2 bardak içilmesi yeterli olacaktır. Sonuçta her şeyin fazlası zarar olarak kişiye dönecektir.
Krema ile yapılan kahvelerin faydalarından bahsedecek olursak. Nefes darlığına iyi geldiği ve nefes açıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Kolesterolü olanlarda düşürücü etkisi olduğu görülmüştür. Ayrıca krema ile yapılan kahvelerin göğüs kanseri riskini azalttığı, pankreas kanserini ve kalp yetmezliği hastalıklarını ciddi oranda önlediği de bilinmektedir. Kalsiyum yönünden zengin olan krema kemiklerin güçlenmesinde de etkili olduğu düşünülmektedir. Ayrıca yüksek tansiyona da iyi geldiği bilinmektedir. Bağırsak hareketlerini de düzenler. Bunların dışında depresyona da iyi geldiği bilinmektedir. Kadınların korkusu olan selüloit için de etkili olduğu bilinmektedir.
Krema faydalıdır fakat yanında zararları da mevcuttur işte tam da bu sebeple çok fazla tüketilmemelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz