Detoks nedir Nasıl yapılır

1
Şimdilerde herkesin dilinde aynı cümle..
Yaz geliyor nasıl kilo vereceğim?
Kış iyiydi yazın bu kiloları nasıl saklayacağım? 
5 kilo verdirecek bir diyet yapmam gerek acilen.
İlkbahar gelince herkes bir anda kışın yağlı yiyecekler, tatlılar, börek çörekler ile aldığı kilolardan kurtulmak için yöntemler arar durur.Şimdilerde bir detoks modası var ki sormayın.
Peki nedir bu detoks ve nasıl yapılır?
 
Detoks, vücudumuzda biriken toksinleri atarak, vücudumuzu bu toksinlerden arındırmaktır.
Vücudu arındırmak adına sadece sebze ve meyve ile uygulanan programlar ile kişiler bir haftada kolayca 3 kilo verebiliyor ancak vücudun ihtiyacı olan protein alınmadığından, kaslar zarar görüyor .
Toplumda detoksun sadece sebze ve meyve ile yapıldığı kanısı vardır. Oysa detoks bitkisel beslenerek vücudun yenilenmesi, tazelenmesinin sağlanmasıdır. Dolasıyla kişinin vücut yapısına uygun olarak alması gereken kalorinin hesaplanması ile tahıllardan da faydalanılabileceği bilinmelidir.
Vücudumuzu detokslarken psikolojimizi de unutmamalıyız.
Daha sık yürüyebilirsiniz mesela. Havalar soğuk değil,  çiçekler, laleler parklarda harika görüntüler oluşturuyor. Hem gözümüzü hem de gönlümüzü şenlendirebiliriz. Oksijen vücudumuza çok iyi gelecektir.Her gün mutlaka duş alın, hem vücudunuzu içten hem de dıştan temizlemiş olursunuz. Su en büyük şifa ve terapi kaynağıdır. Bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz