Burun estetiği nedir? kimlere yapılır?

0
burun
Burun estetiği sonrası burun tıkanıklığı giderilir mi?
İdeal burun nasıl olmalıdır?
Burun estetiği önce hastalar hangi şikayetle doktora başvuruyorlar?
 
Burun estetiği ile ilgili bu ve benzeri bir çok sorunun cevabını bu yazımda bulabilirsiniz arkadaşlar.
Burun estetiği; burnun şeklinin görsel olarak değiştirmeye yönelik bir cerrahi operasyondur. Rinoplasti ile burun büyütülebilir ya da küçültülebilir, üst dudakla ilişkili olarak açısı değiştirilebilir. Burun ucu düzeltilebilir ya da tümsekler, girinti çıkıntılar ve diğer kusurlar giderilebilir. Burun estetiği, burnun boyutunu, şeklini ve açısını değiştirerek yüzün geri kalan kısmıyla daha uyumlu olmasını sağlayabilir. Ayrıca kronik tıkanıklık ve nefes sorunlarına neden olan yapısal bozuklukları düzeltebilir.
burun estetiği
Op.Dr. Salih Emre Üregen diyor ki;  ameliyata karar verdikten sonra kesinlikle doktorunuzla yüz yüze görüşünüz. Doktorun daha önce kaç burun ameliyatı yaptığı, yaptıklarının görsel sonucunu, hastalarının şikayeti veya iyi yorumları gibi kriterleri kesinlikle göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
Dr. Emre Bey’in bahsettiği bu konu gerçekten büyük  önem arz ediyor
Çünkü insan sağlığı her şeyden önce gelmektedir, sağlığınızı ve dış görünüşünüzü asla riske atmayın.Doktor bey ideal burunu şu şekilde tarif ediyor;  insanın yüzüne yakışmalı, yüz ile uyumlu olmalı ve güzel gözükmelidir, aynı zamanda iyi nefes almalıdır.
Genelde hastalar doktorlara şu şikayetlerle gidiyormuş arkadaşlar.
“Burnum çok büyük güzel durmuyor”,
“Burnumun şekli yüzünden çektirdiğim fotoğraflarda hoş görünmüyorum”,
 “Burun kemerim yüzünden dilediğim güneş gözlüğü şeklini kullanamıyorum”,
 “İnsanlar bana baktıklarında direk gözleri burnumda oluyor”
 ya da
“Burnumdan nefes almakta sorun yaşıyorum”
Tabii ki bu kişilerin bir çoğu cerrahi operasyona başvuruyor.
Burun estetiği, tıp alanında, plastik cerrahi içerisinde en önemli ameliyattır. Bunun nedenleri ise burunun yüzde en önemli nokta olması ve sağlık açısından büyük önem taşımasıdır. Burun ameliyatında tecrübeli ve bu konuda uzman bir cerrahı tercih etmek oldukça büyük önem taşımaktadır. İç organlarınızı ilgilendiren bir operasyon geçirmeniz gerektiğinde, seçeceğiniz cerrahın, o organın işlevini eskisi gibi iyi bir şekilde yerine getirebilecek, sizi en kısa sürede sağlığınıza kavuşturacak nitelikte olması yeterlidir. Oysa yüz ile ilgili bir operasyonda , özellikle de burun estetiğinde işlevlerin iyi olmasının yanı sıra görünümünüzü en ideal, sizin hayal ettiğiniz ve yüzünüzle de uyum sağlayacak şekilde iyileştirmesi gerekmektedir.
Kaliteli bir yaşam için en gerekli şey sağlıklı nefes alabilmektir. Bu da ancak sağlıklı bir burun ile gerçekleşebilir. Kişilerin burnu ile ilgili bir rahatsızlığı varsa bu, tüm yaşamını etkilemektedir. Burun tıkanıklığı diye adlandırdığımız burun septumu, kemik ve kıkırdaklarda meydana gelen eğrilikler neticesinde oluşmaktadır. Bunun tedavisi burun ameliyatı ile mümkündür. Burun ameliyatı tamamen, estetik bir cerrah sayesinde kolayca aşılabilecek bir durumdur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz