Kapadokya’nın en rahat mağara oteli

İnsanlar eskiden  barınma ihtiyacını mağaralarda sağladıkları için, taş ve kaya ile birlikte yaşamaya mecbur kalmışlardır.. Kimi zaman taşları üst üste yığarak, kimi zaman kayaları oyarak barınak yapan insanlar, barınma ihtiyaçlarını doğanın en sağlam malzemelerini kullanarak ortaya çıkarmışlardır..Jeolojik yapısı göz önüne alındığında, kolay işlenebilen özellikleri sayesinde ,kayalar Kapadokya’da önemli bir yer tutmaktadır. 
Kapadokya’nın başkenti Ürgüp’ün ilk yerleşim merkezlerinden olan ve “Ağalar Mahallesi” olarak tanımlanan Kayakapı Mahallesi eski görkemli günlerine Kayakapı Premium Caves – Kapadokya adı altında geri döndü. Kayakapı Premium Caves Kapadokya, UNESCO ve Dünya Kültür Mirasi Merkezi tarafından desteklenmekte olup, yüzlerce kayadan ve tarihi yapıdan oluşmaktadır. 

10. yüzyıl Kaya Kilise’si, Selçuklu Camii’si ve Aziz Yuhannes’in Evine ev sahipliği yapan bu tarihi mahallede eşsiz Ürgüp / Kapadokya manzarası ile konaklayabilirsiniz. Kapadokya’nın en rahat mağara oteli ve göz alıcı fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum sizi.

Tarihin ve uçsuz bucaksız manzara ile buluştuğu yer olan Kayakapı Premium Caves Kapadokya’da ihtiyaçlarınız ve lüksünüz için dekore edilen 33 m² ile 253 m² arası farklı özellik ve kategoride Mağara Oda, Süit ve Konaklar yeni ev sahiplerini beklemektedir.

Oda ve Süitlerin özelliklerini burayı  tıklayarak detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.
Ve o güzel insanlar güzel atlarına binip gittiler demiştir Yaşar Kemal. Kapadokya’yı daha başka nasıl anlatabilirdi ki bundan başka.. O güzel insanlar buralarda yaşamışlar, kendilerine yurt yapmış ve çekip gitmişler.
Bu güzellikleri Kapadokya’ya gelip de balonla gezerek görmeden gitmek olmaz değil mi?
Gergef gibi işlenmiş bu güzel manzarayı balondan izlemek güneşin uyanışına gökyüzünde şahit olmak sizi masal dünyasında bir yolculuğa taşıyacaktır.
Güzel atlar diyarında ata binmek bu güzellikleri at üzerinde görmek isterseniz binicilik deneyiminizin olmasına bile gerek yok zaten eğitimli atlara binip 1-2 saatlik eğitimin ardından at turunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Burada yapacak o kadar çok şey var ki; dilerseniz ATV turu, dilerseniz yürüyüş turlarına katılabilirsiniz.Türk Gecesi eğlencesine katılabilir, Kapadokya kültürünü, yemeklerini, yaşamını muhteşem bir gece eşliğinde yaşayabilir tatilinizi dilediğinizden daha yukarılara taşıyabilirsiniz.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here