Obezite ve şeker hastalığından cerrahi yöntemlerle kurtulun!

Günümüzde obezite ile savaşıyoruz bu malum ve tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.Obezitenin şeker hastalığına ve daha birçok hastalığa neden olduğunu hepimiz biliyoruz peki obezite hastalığının çok kolay bir yöntemle tedavisinin olduğunu biliyor muydunuz?
Tüm bu bilgilere ulaşabileceğiniz bir sitenin adresini vereceğim sizlere şimdi…
Obezite ve şeker hastalığı tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm detaylara sitemizden ulaşabilir uzman doktorların videoları ile aydınlanabilirsiniz.
Obezite tedavi edilmesi gereken şişmanlık demektir. Obezite, Neden olduğu başta Tip 2 Diyabet (yani şeker hastalığı) olmak üzere çok ciddi hastalıklar nedeniyle dünya çapında global bir sorundur.
Bundan 50 yıl önce özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinin bir sorunu iken, günümüzde tüm toplumlarda hızla ve çığ gibi büyüyen global bir problem haline gelmiştir.  Obezite hastalığının tedavi maliyetleri bir çok ülkenin bütçesini kat kat aşmaktadır.
Dünya Sağlık Örgütü gibi birçok önde gelen uluslararası kuruluş, obezitenin şeker hastalığı ile birlikte dünyanın en yaygın ve tedavi maliyeti en yüksek sorunu olduğunu saptamaktadır.
Obeziteyle mücadelenin temel basamağı diyet ve egzersiz olmakla birlikte, bu yöntemlerin başarıları % 10 düzeyinin de altında kalmaktadır. Tıp dünyası bu değişmez olgunun bilinci ile, son 50 yılda hızla gelişerek yaygınlaşan obezite cerrahisi tekniklerini artık çok net olarak obezitenin en etkin ve kalıcı tedavisi olarak onaylamış ve saygın kuruluşlar aracılığıyla önermektedir.
DiaSurg obezitenin cerrahi tedavisinde Türkiye çapında seçkin ve özel çözümler sunan bir cerrahi ekiptir. Bugün dünya çapında yaygın şekilde uygulanan Gastrik Bypass çeşitleri ile ilgili detaylı bilgilere diasurg sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
DiaSurg gastrik bypass ameliyatlarının yanı sıra, seçkin ameliyatlar olan Duodenal Switch ameliyatlarını da siz değerli hastalarının bilgisine ve hizmetine sunmaktadır.
Şeker Hastalığı, yüksek kan şekeri ile seyreden kronik bir hastalıktır. İlaç ve insülin ile kontrol altına alınabilir. Ancak hiçbir ilaç ve insülin tedavisi uzun dönemde komplikasyonları tam olarak engellemez. Şişman olan şeker hastalarında obezite cerrahisi, şeker hastalığının kontrolünde ilaç ve insülin tedavisine bariz üstündür. Bu nedenle Metabolik Cerrahi olarak adlandırılmaktadır.

İleal İnterpozisyon ameliyatı, özellikle şeker hastalığının tedavisi için geliştirilmiş bir yöntemdir. İleal İnterpozisyon, obezite cerrahisine uygun olmayan şeker hastalarına da uygulanabilir çünkü ince bağırsak mesafesini kısaltmaz. 

DiaSurg Metabolik Cerrahi, Türkiye’de ve Dünyada İLEAL İNTERPOZİSYON UYGULAYAN SAYILI EKİPLERDEN BİRİDİR. 
UNUTMAYIN HER OBEZİTE CERRAHİSİ ŞEKER AMELİYATI DEĞİLDİR.

Not: Bilgiler diasurg sitesinden alınmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here