ÇOCUKLARDA DİŞ FIRÇALAMA ALIŞKANLIĞI

0
Dişlerinizi ne kadar düzenli fırçalarsanız ve temiz tutarsanız dişlerinizinde sizinle birlikte yaşlanması buna bağlı olarak devam eder.Çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak bunun için çok önemli.
Çocukluğumdan beri dişlerimi fırçalar ve çantamda mutlaka diş fırçası taşırım.Bundan olsa gerek dişçimle randevularım çok sık olmuyor:)
Bu yüzden çocuklarıma diş fırçalama eğitimlerine 2,5 yaşında başladık.
(Diş fırçası kullanımına  çocuğun arka dişlerinin çıkmasından sonra (ortalama 2,5 – 3 yaşında ) başlanması uygundur. )Elbette önce dişmacunu kullanmadan sadece fırça yardımıyla yaptık bunu. İkiz çocukları olanlar bilir o yaptı bende yapacağımlar 🙂 çok olduğu için ikisi de birbirinden görerek bu alışkanlığı devam ettirdiler. Şimdilerde organik diş macunlarımızın sonlarına geldik. Bu beni çok mutlu ediyor.
Akşamları “picamalaaağ giyiliyoğğğ ve dişleeeğ fırçalanıyoğ sonra doğruuuu yatmaya” bunları duymak çok eğlenceli..
Sizde çocuklarınıza diş fırçalama alışkanlığı kazandırın günümüzde artık diş fırçaları ve macunları tam da çocuklara uygun olarak bulunuyor çünkü, üstelik sevdiği çizgi film kahramanlarının resimleri olunca daha bir hevesli oluyorlar.
Unutulmamalıdır ki düzenli diş fırçalama çocuğunuzun ileride oluşabilecek diş problemlerinin önlenmesinde büyük rol oynayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz