Yeşil Mandıra Tel Peyniri Hamsiköy

0

Yeşil Mandıra Tel Peyniri Hamsiköy

Hamsiköy’ün binbir çeşit çiçekle beslenen ineklerden elde edilen süt ile yapılan bu lezzetli, yöresel peynir, elle ovulunca iplik iplik olduğundan, tel peyniri güzel bir benzetme olarak bu ismi almıştır.Yöreye göre “civil” , “çeçil”,”saçak” yada “çekme peynir” de denen peynirlere benzer. Yumuşak pişmaniye gibi tel tel, açık sarı renktedir.Yağlı sütten işlendiği için daha lezzetlidir. Yağı az, proteini bol olduğundan, fazla kilo sorunu yaşayanlara da önerilir.
Yalnızca kahvaltıda değil, salatalarınızda, omletlerinizde, makarnalarınızda da mükemmel tatlar yakalamanız için ideal bir lezzet… Şimdi isteyin “memlekettengelsin”

Her karışı farklı bir lezzeti besleyen cennet topraklarımızın bereketi, yurdum insanının maharetli ellerinde yoğrularak enfes tatlara dönüşüyor. Her lokmasında muhteşem bir damak tadı yaşatan bu şahane güzellik, en doğal yöntemlerle ve özenle hazırlanıyor. Siz damağınızı düşünün isteyin yeter, memleketinize giden yol bizden geçer. Canınız çeksin ruhunuz hayal etsin, hayal neymiş isteyin bir tıkla “memlekettengelsin”..
http://www.memlekettengelsin.com/?urun-3282-yesil-mandira-tel-peyniri-hamsikoy–1-kg-

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz