HAVVANUR İNCEKARA ; “RESULULLAH (S.A.A.) VE EHL-İ BEYT’İNİN HAYATLARINDAN İNSANLAR VE TAŞLAR” KİTABININ YAZARI

2

Şimdiye kadar uzakdoğu ögretilerinden faydalanılarak edinmiş olduğumuz şifalı taşlar hakkındaki bilgilerle yazdığı kitapla çok farklı bir bakış açısı getiren Havvanur Incekara’nın Resulullah (s.a.a.) ve Ehl-i Beyt’inin Hayatlarından insanlar ve taşlar
islamın nurlu ışığı altìnda taşların ilmini ayetler ve hadisler ile açıklıyor.

Havvanur İncekara Kimdir?

02/02/1983 Rize/Merkez doğumlu. İlkokulun bir kısmını İskenderun’da okumakla birlikte Rize Re’işadiye İlköğretim Okulu’ndan mezun oldu. Orta Öğrenimini İstanbul’da Orbay Orta Okulu’nda Lise’yi ise Taksim Ticaret Meslek Lise’sinde okudu. Anadolu Üniversitesi’nde halen öğrenimine devam etmektedir. Emlak Bankası Beyoğlu Şube’sinde staj gördü. Bir dönem İstanbul Kütüphane ve Kitapçılık’ta ve daha sonr…asında ise TEMA Vakfı’nda çalıştı. İSMEK Kurs’larında Arapça ve Takı Tasarımı kurslarına katılarak başarı ile tamamladı. 2001 tarihinde Murat İncekara ile evlendi; bu evlilikten 2003 yılında doğan bir oğlu ve 2009 yılı doğumlu bir kız çocukları bulunmakta.
Taşlara olan aşinalığı çocukluğunda başlayarak bu konuda uzun soluklu çalışmalar ve araştırmalar yaptı. Bu çalışmaların sadece bir kısımını “Resulullah (S.A.A.) ve Ehl-i Beyt’inin Hayatlarında İnsanlar ve Taşlar” kitabında giriş mahiyetinde yayınladı. Hayatında İslam’ın Yüce Nuru Resulullah (s.a.a.) ve Ehl-i Beyt’inin tutmuş olduğu sevgi ve yer dolayısı ile çalışmalarını bu yönde devam ettirdi. İlmi icazetide bu yönde vuku buldu.
Bu çalışmaların yanı sıra takı tasarımı yapmakta aksesuarlar tasarlayarak taşların doğru şekilde kullanımını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu çizimler altın ve gümüş olarak hayat bulmaktadır.
Havvanur İncekara ” Taşlar çok önemli bir enerjiye sahiptir. Bu enerjiyi doğru bir şekilde kullanabilmek insanın hayatını etkiler. Fakat bu ancak bilinçli ve icazetli bir kullanımla mümkündür” diyor.

 

BAŞTAKİ ZAL HARFİ ADEMİ AYNI ZAMANDA ERKEĞİ TEMSİL ETMEKTEDİR ÜZERİNDEKİ ZÜMRÜT İSE BİLGELİĞİ SİMGELEMEKTEDİR. ARADA BULUNAN VAV HARFİ İSE İNSANIN DÜNYAYA GELMEDEN ÖNCE BULUNDUĞU CENİNİ SİMGELEMEKTE VE AYNI ZAMANDA BİR KULUN HÜZNÜNÜ GÖZ ŞEK…LİNDE TASARLANMASI İLE GÖSTEREREK DURUMUNU GÖZYAŞI İLE RABBİNE ARZ ETMEKTE, SONDA BULUNAN CİM HARFİ İSE HAVVA’YI AYNI ZAMANDA KADINI TEMSİL ETMEKTE GÖBEĞİNDE BULUNAN YAKUT TAŞI İLE ŞU ANDA İÇİNDE BULUNAN CENİNİN DÜNYANIN BÜTÜN MEŞAKKATLERİNDEN UZAKTA OLDUĞUNU VE İNSANIN ZİKRİNİN ANNE KARNINDA BAŞLADIĞINI REZZAK (RIZIK VEREN) ESMASIYLA TALEBİNİ DİLLENDİRMEKTEDİR. KENARINDA BULUNAN NAZAR BONCUKLARI İSE BİZİM MOTİFLERİMİZİ TEMSİL ETMEKTEDİR . BU KOLYENİN BÜTÜNÜ İNSANI TEMSİL ETMEKTE. KADIN VE ERKEK ZEVCE OLARAK BİR BÜTÜNÜN PARÇASIDIRLAR. VE BU BÜTÜNÜ RIZIKLANDIRAN ALLAH’TIR.

 

 

“Bir gün Peygamber sırtında yünlü bir aba ile evden çıktı. Onu gören Hasan bin Ali yanına geldi, Peygamber ona abasının altına girmesini söyledi. Sonra Hüseyin geldi. Peygamber onu da abasının altına aldı. Sonra Fatıma geldi, peygamber onu …da abasının altına aldı. Daha sonra da Ali geldi, peygamber onu da abasının altına aldı. Sonra p eygamber“Ey Ehl-i Beyt! Allah sizden günahı gidermek ve sizi tertemiz kılmak istiyor.” (Ahzab, 33) mealindeki ayeti okudu.”[1]TASARIM BU HADİS NETİCESİNDE VUKU BULMUŞTUR. ÜZERİNDEKİ TAŞLAR MUHAMMED VE AL-İ MUHAMMED TEMSİLİDİR. BU ELİN TEMSİL ETTİĞİ HALK ARASINDAKİ BİLİNENDEN DAHA ÖTEDİR…
TASARIMIN TÜM HAKLARI HAVVANUR İNCEKERA’YA AİTTİR KOPYALANAMAZ VE İZİNSİZ SATILAMAZ.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz