Argan Naturel Kozmetik ile 4 kişiye muhteşem hediyeler veriyoruz.

110
FAS’IN SIVI ALTINI ARGAN YAĞI
Argan ağacının(Argania spinosa) yemişinden elde edilir. Bu ağaç Morocco’nun(Fas’ın) güney batısında 700.000 ile 800.000 hektarlık bir alanda yetişmektedir. Yüzyıllar boyunca bu bölgenin Berber Kadınları Argan yağını üretip kendi tüketimleri ve geleneksel Morocco ilacı olarak kullanmışlardır. Argan yağı yüksek besin,kozmetik değeri ve sayısız iyileştirici özelliklerinden dolayı Fas’ın sıvı altınıdır ve çok kıymetlidir.
Argan ağacı 150-200 yıl yaşayabilen çok dayanıklı bir ağaçtır. Morocco’nun güney batı bölgelerinin kuraklığına mükemmel bir şekilde adepte olmuştur. Kökleri su bulmak için çok derinlere kadar büyür ve böylece toprağa tutunarak erozyonun önlenmesine yardım eder. Argan ağacı,nüfusun ekonomik oluşumu ve ekolojik dengenin korunmasında hayati bir rol oynar.1999 yılında UNESCO ARGAN AĞACINI DÜNYA MİRASI LİSTESİNE ekledi.
ARGAN YAĞI
Argan ağacının meyveleri yeşildir. Zeytine benzerler fakat daha genişçe ve yuvarlaktırlar. İçinde sert kabuklu 3 çekirdek vardır. Bu yağın üretimi tamamen elle yapılmaktadır. Kabuklar kırıldıktan sonra taştan el değirmenlerinde dövülür.Yağ çıkarma işlemi için ne çözücü ne ısı kullanılır. Bu yağ ilk sıkılan soğuk yağlardır, buda yüksek besin kalitesi anlamına gelir.
YAĞ ASİTLERİ
Argan yağının %80’i, Omega-9 (%42.8 Oleik asit), Omega-6(%36.8 linoleik asit) dahil olmak üzere serbest radikallerin engellenmesi açısından önem taşıyan ve hücre oluşumuna yardımcı olan temel doymamış yağ asitlerinden oluşmaktadır. Argan yağı 70.2 mg E vitamini içerir. Bu miktar palmiye yağında 25.6 mg, zeytinyağında ise 7.1 mg civarındadır. E vitamini bakımından zengin bu yağ cildi rekor denilebilecek bir zamanda nemlendirir ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Argan yağının kırışıklıkların görünümünü azalttığı cildin elastikiyetini güçlendirdiği, cildin genel sağlığı ve canlılığını arttırdığı kanıtlanmıştır. Nemlendirici etkisi çok güçlüdür, cildi UV ışınlarına ve erken yaşlanmaya karşı koruduğu bilinmektedir. ARGAN NATURAL KOZMETİK serisindeki bütün ürünler Argan yağı içermektedir.
Argan yağı hakkında sizi bilgilendirdikten sonra Argan Naturel Kozmetik’in ürünlerinin neler olduğuna hep birlikte bakabiliriz.Neler mi var?
Doğal sabunlar,şampuanlar,kremler,peelinler,bakım ürünleri,masaj yağları,spa tabletleri,banyo sütleri, banyo tuzlarıi katı parfümler,dudak kremleri ve güneş bakım ürünleri yok yok değil mi?…
pembe greyfurt sabunu

Şaşırtıcı derecede canlandıran bu sabun, taze greyfurt ile meyve yağları içeriyor. Canlandırırken uyaran, tonik etkisi yaparak cildi sıkıştıran ve toparlayan bu sabunu tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir. Kabuğundaki bol C vitamini sebebiyle rendelenmiş greyfurt kabuklarını kullandığımız bu sabunları duşta da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vücudun sıvı toplamasını engeller ve ağırlaşmış ciltleri normale döndürür. Pırıltılı greyfurt, maychang, limon ve lime temel yağlarını içeren inanılmaz derecede yenileyici, Denizli bölgesinden yerin 2400 mt altından yüzeye buhar olarak çıkan termal suyu (bu su tüm ürünlerimizi netleştiriyor canlandırıyor ayrıca içinde bakteri oluşumu çok yavaş,ayrıca tüm ürünlerimizde biz bu suyu kullanıyoruz), Asos bölgemizin hava akımlarından dolayı tertemiz kalan atmosferinden elde edilen Organik zeytinyağı(beslenme- yenileme), Mersinden toplanan Greyfurt (iyileştirme- antiseptik), Akşam Çuha çiçeği yağı(koruma – beslenme) Macadamia (tam bir nemlilik) yağı, Fıstık yağı(koruma-besleme) her derde deva Argan (nemlendirme ve ekstra besleme)yağı, Ceviz yağı (dökülmeye-besleme) ve Üzüm çekirdeği (hücre yenileme-antioksidan) yağı Hint yarım adasından hint yağı ( saç ve kirpik dökülmesinde) ile tam bir şifa sabunudur. nazikçe cildi toplayan ve ton veren, neşelendirici ve tazeleyici bir sabundur. İyi bir duş sabunu ve canlandırıcı banyo etkisini bir arada yaşamak isteyenler için Kremi ile birlikte kullanmanızı öneririz.

 

                                  nane çamuru maskesi

Derin temizlik sağlayan nane çamuru ölü hücreleri, kiri, eski makyajı temizler.Bu krem cilde pürüzsüzlük kazandırır, yenilenmesine, ferahlamasına ve canlanmasına yardımcı olur,cildi derinden temizleyerek, ciltteki yabancı maddeleri emiyor ,toksinlerin atılmasını sağlıyor . Bu maskeden sonra cildinizde stresten hiçbir iz kalmayacak. Bu kremimizde doğal avokado, zeytinyağı, sebze gliserini ve shae yağı ile kan dolaşımını düzenleyen saf temel yağları kullanıyoruz. Çamuru yüzünüz ve vücudunuz için haftada bir kere, özellikle iyi görünmek istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz. Fas’ta, Atlas Dağları’nın altında oluşan çok eski bir tarihe sahip bu kil, Mısırlılar ve Romalılar tarafından güzelleştirici olarak kullanılmış,. Günümüzde tüm dünyada birinci sınıf spalarda ve kliniklerde kullanılıyor. %98’i doğaldır. Yüz için ince bir kat sürmeniz ve 3-5 dakika bekletmeniz; vücut içinse 10 – 30 dakika beklemeden sonra ılık su ile temizlemeniz yeterli olacaktır.Değerli firmamız ARGAN NATUREL KOZMETİK sponsorluğunda yukarıda görmüş olduğunuz ürünlerden 2 kişi nane çamuru maskesi , 2 kişide pembe greyfurt sabunu kazanacaklar.Kazanmak için ne yapmanız gerekiyor çok kolay şartlarımız ve detayları aşağıda yazıyor herkese bol şans diliyorum.

izleyicim olmayı unutmuyorsunuz değil mi?
1- facebook sayfamızı beğenip paylaşınız.
2- twitter da takibe alınız.
3- çekilişimizi facebook profilinizde herkese açık olarak paylaşıp duyurunuz.
ad soyad mail adresi ve paylaşım yaptığınız linkle birlikte aşağıya yorumunuzu bırakınız.
kampanyamız 16 temmuz 2012 de sona erecektir.
kargo ücreti değerli firmamıza aittir.
hepinize bol şans dilerim.

 

110 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz