Okullar ne zaman açılacak

sınıf

Okullar ne zaman açılacak?

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için veliler hala merakta. Okullar ne zaman açılacak ?,  Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman bitecek? Bu soruların cevaplarını arıyor, hem veliler hem de öğrenciler. Çünkü; bu yıl önceki yıllardan farklı bir sistem uygulanacak. Öğrenciler, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde “okullar ne zaman açılacak, 2020 ara tatil ne zaman başlayacak ve kaç gün olacak, okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak gibi  bir den fazla soruya cevap arıyorlar. Bu gün sizlere bu konu ile ilgili bilgileri aktaracağım.2019 Okulların açılış tarihi, 2020 ara tatil ne zaman başlıyor, 2020 okullar ne zaman kapanıyor?  İşte soruların cevapları aşağıda sizleri bekliyor.

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı ne zaman başlıyor?

Yeni eğitim öğretim yılı bu sene daha erken başlayacak. 9 Eylül’de başlayacak eğitim ve öğretim yılı öğrencileri olduğu kadar velileri de heyecanlandırıyor.  Daha önceden sadece sömestr tatili ve büyük bir yaz tatili yapan öğrenciler bu sene çok daha fazla tatil yapacaklar.  İlk ara tatil 18 ve 22 Kasım tarihleri arasına denk geliyor. 1. dönem  ise 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.  Yani sömestr tatilinden önce de arada bir hafta tatil olacak. Sömestr tatili hafta sonlarıyla birleşince epey uzun olacak. 16 gün olan tatil bitince öğrenciler, 3 Şubat 2020 tarihinde  ikinci döneme başlayacaklar. İkinci ara tatil ise 6 ve 10 Nisan 2020 tarihinde olacak. İlk baharda da kısa bir tatil öğrencileri bekliyor anlayacağınız. İkinci dönem tatili bitince 13 Nisan 2020’de öğrenciler okullarına başlayacaklar. Peki yaz tatili ne zaman olacak derseniz işte cevabı. 19 Haziran 2020 tarihinde yaz tatili hem öğrenciler hem de öğretmenler için başlamış olacak. 11 hafta gibi uzun bir tatil dönemi olacak. Bu çocuklar için ne kadar faydalı, ne kadar zararlı bunu önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Dilerim bu yazı ile bir çok aile,  merak ettiği sorulara cevap bulabilmişti.  Siz gönül rahatlığı ile okul alışverişlerinizi ve okul hazırlıklarını yapın, öğrencilerde uzun uzun yapacakları tatili düşünsünler. Başarılı ve sağlıklı bir eğitim ve öğretim yılı olmasını diliyorum.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.

Sevgiyle kalalım!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here