Pırlanta tektaş yüzük alırken dikkat edilmesi gerekenler

 

Evlenme teklifi ve  özel günlerin en şaşalı en gösterişli ve tartışmasız bir numaralı hediyesidir tektaş yüzükler. Pırıl pırıl parlayan ve taktığınızda zerafeti ile göz dolduran bir pırlanta tektaş yüzük her kadının ruhunu okşar. Kadınlar önemsenmekten, şımartılmaktan ve özel hissetmekten son derece mutlu olurlar. Hal böyle olunca da tektaş yüzükler en gözde hediye oluyor. Eskiden altın olması yeterliyken, şimdilerde pırlanta taşlı yüzükler moda. Mücevher demek kadın demek, aşkı, sevgiyi, anlatmanın hediye alırken en sevimli yolu ise mücevherden geçiyor yine.

Peki pırlanta alırken nelere dikkat etmek gerekiyor bunları biliyor musunuz?

Pırlanta satın almak sıradan ve basit değildir. Pırlanta satın alırken dikkat edilmesi gereken bir takım püf noktalarına özen göstermek gerekiyor. Elbette herkes  pırlanta konusunda uzman değil fakat bazı küçük noktaları bilerek çok doğru bir alışveriş yapabilirsiniz.
Satın alacağınız pırlantanın bazı özellikleri taşıması gereklidir. En önemlisi sertifikalı olması tabii ama bunun yanında kaç karat olduğu, berraklığı, rengi de çok önemli. Çünkü pırlanta yüzüklerin fiyatını bunlar belirler. Sizde alışveriş yaparken aşağıdaki hususlara dikkat edin.
• Karat – taşın gram cinsinden ağırlığı
• Berraklık oranı – taşın içerisinde yabancı madde bulunup bulunmadığı
• Rengi – renksiz olup olmadığına bakılmaktadır.

pırlanta tektaş yüzük

Pırlanta satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da  laboratuvar sertifikası olup olmadığına dikkat etmektir.
Taşın orijinal sertifikası ve ürün özelliklerini yansıtacak bir görünüşe sahip olması oldukça önemlidir.
Hızla gelişen teknoloji bizleri bir ürün satın alırken mağaza mağaza gezmekten kurtarmış tek tıkla aradığımız tüm ürünleri bulabilme kolaylığı sunmuştur.  Online mağazacılık bir diğer adı e-ticaret sistemi sayesinde  hızlı ve güvenilir alışverişin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Bu anlamda ise myragold.com sizin elinizin altındaki kuyumcunuz olmaya aday. Siteyi inceleyebilir hem kendiniz hem de sevdikleriniz için harika ürünlere bir tık ile ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here