Yurt Dışı Eğitiminde Danışmanlık Firması Seçimi Çok Önemli!

0
374

 

Yurt dışında eğitim almak istiyorsanız sizi gerçekten zor ve stresli bir süreç bekliyor demektir. Sadece ülke seçimi değil en doğru okul seçimi de alacağınız eğitimde çok büyük önem taşıyor. Elbette pek çok öğrenci için geri dönüşü olmayan bir yol çünkü memnun kalınmaması durumunda okulu bırakarak yeni bir okula başlamak hatırı sayılır bir meblağı buluyor. Kaybedilen zaman da zarar hanesindeki bir diğer kalem oluyor.

Peki, ne yapmalı, nasıl davranmalı? İşte bu noktada devreye yurt dışı eğitiminde danışmanlık firması seçimi giriyor. Danışmanlık hizmeti veren firmalar farklı iş modellerini tercih edebiliyor. Ancak bundan daha önemli olanı, danışmanlık firması seçiminin de en az okul seçimi kadar önemli olduğudur. Bu durumda akıllara gelen ilk soru en iyi yurtdışı eğitim danışmanlık şirketi hangisi oluyor. Kısa bir araştırma yapıldığında ise pek çok öğrencinin rotasını ICES Turkey firmasına çevirdiği göze çarpıyor.

Danışmanlık Firmasını “İyi” Yapan Nedir?

Danışmanlık firması seçimi gerçekten kafa karıştıran bir konu olduğu için öğrencilerin tercih yapmakta zorlandığı da aşikar! Bu nedenle birkaç konuya vurgu yapmakta fayda var. ICES Turkey firmasını benzerlerinden ayıran ya da “daha iyi” yapan kıstasların başında referanslarının gerçekten çok iyi olması geliyor. Verdiği hizmette oldukça bilgili ve bir o kadar da deneyimli olmaları da bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Öğrencilerin ilgi alanlarına ya da taleplerine yönelik olarak en doğru şekilde yönlendirmeyi yapabiliyorlar.

Pek çok danışmanlık firmasıyla görüştüğünüzde sadece karşınıza seçenekler sunuluyor. Ancak bu firma seçenek sunmaktan daha fazlasını yapıyor, önerilerde, uyarılarda bulunuyor, yönlendiriyor ve sonuç olarak en doğru kararı vermenizi sağlıyor. Bunlardan daha da önemlisi sınırlı bir okul havuzundan söz etmiyor. Seçenekler oldukça fazla ve öğrencilerin istediği okul için başvuru yönlendirmesi de yapabiliyor.

İmkanlarınıza, ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve hedeflerinize en uygun okulu seçmeniz noktasında yolunuza ışık tutuyor olması, öğrencilerde ciddi bir memnuniyet de yaratıyor. Aslında öğrenciler de danışmanlık firmalarından tam da bunu bekliyor. Okullar hakkında bilgi zaten internette fazlasıyla var. Önemli olan seçim yapmayı kolaylaştırmak ve ICES Turkey bunu başarıyor olsa gerek ki, yüzlerce öğrenci memnun ayrılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here