Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Philips elektrikli süpürge

Elektrikli süpürge ev ve iş yerlerinde en çok kullanılan elektrikli ürünler arasında hayatı kolaylaştırma adına yer alıyor. Her geçen gün piyasaya sürülen yeni modelleri ile zengin bir ürün yelpazesiyle kullanıcıların karşısına çıkmakta. Tasarımlara yüklenen yeni özelliklerle ve geliştirmeler ile birlikte markalar daha temiz bir ortamın garantisini veriyor. Kullanım nedenine ve alanına göre ihtiyaca uygun olanlar üretilerek müşteriler için en iyi sonuç elde edilmeye çalışılıyor.

Novabazar.com e-ticaret platformundan da inceleyebileceğiniz elektirikli süpürge alırken dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için sıraladık.

Emiş Gücü

Elektrikli süpürge vakumlama sistemi ile çalışır. Yüksek emiş gücüne sahip elektrikli süpürgeler watt ve air watt adlarıyla ifade ile edilir. İyi tasarlanmış süpürge başlıkları ile kullanıldığında en iyi performansı verir. Elektrikli süpürgelerin sadece motor gücüne bakılmaz, mutlaka okunması gereken özellik hava air watt (AW )’dir. Bunun yanında sürülecek yüzeye göre gücün kontrolünü sağlayan mekanizmanın olup olmadığıdır.

Hava Akışı

CFM süpürülen yüzeyden tozun çekildiği hazneye kadar olan hava akışının gücünü ifade etmektedir. Hava akışı ne kadar yüksekse emiş gücü de o kadar yüksek olur. Elektrikli süpürgelerin genel olarak sahip olduğu CFM seviyesi 60 – 150 değerleri arasındadır.

Filtre Sistemi

Elektrikli süpürgeler havayı dışarıya verdikleri için filtreleme sistemleri güçlü olmalıdır. Bu sayede dışarıya verdikleri hava daha temiz olacaktır. Bu durumda hem havanın tozdan maksimum seviyede arındırılmasına hem de daha sağlıklı bir ortama sahip olunmasını sağlar. 4 adet filtreleme sistemi vardır. Bunlar toz hazneli, su hazneli, toz torbalı ve siklonlu filtrasyon sistemleridir.

Toz torbalı süpürgelerde tozlar torba içine hapsolur.  Bakımı ve kullanımı kolaydır. Emiş gücü de diğer diğer sistemlere göre daha yüksektir. Uygun fiyatlı olması da piyasada en çok satılan modeller arasında yer almasını sağlamıştır. Hepa filtreli toz torbalı süpürgeler en ince toz partikülleri, alerjenler ve küçük haşerelere kadar hepsini çeker.  Bir evde çocuk, Astım hastası ve farklı alerjilere sahip insanlar varsa Hepa filtreli toz  torbalı elektrikli süpürgeler tercih edilmelidir.

Toz haznesine sahip elektrikli süpürgeler genellikle hepa ya da silindir filtreli sistemlere sahiptir. Etkin bir temizlik için Hepa filtreli olan tercih edilmelidir. Ayrıca torba değiştirme gerekliliği olmadığı için maddi açıdan da yardımcı olur. Bu ürünlerde unutulmamalıdır ki hazne boşaltılırken etrafa toz dağılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here