Verimliliği artıran 10 yiyecek

 

Enerjisi çabuk bitenlere ve iş yerinde sabahtan enerjik öğleden sonra pili bitenlere harika önerilerim var. Elbette en önemlisi bol su tüketmek çünkü su içmek motivasyonu artrıp bazı ufak ağrıların da azalmasını sağlıyor aynı zamanda. bir de kepekli ekmek ve kepekli pirinç ile yapılan pilav ve yiyecekler de çok önemli yer tutuyor. İçinde yer alan magnezyum, selenyum ve manganez sayesinde  enerji metabolizmasını dengelemeye ve beyin zarındaki kan dolaşımını dengelemeye yarıyor.

Muz potasyum bakımından zengin . Yerken mutlu edebilen ve tok tutan bir meyve
 düzenli şekilde muz yiyenlerin yüksek moral seviyelerine sahip olduğunu gösteriyor.
 
Tok tutan, enerji veren kabuklu kuruyemişler de çok yararlı. B vitaminleri ile yorgunluk duygusunu dağıtır ve odaklanmanızı sağlar.
 
Kalp için oldukça faydalı olan avakado ise bu yiyeceklerden biri.
Çilek, böğürtlen ve yaban mersini gibi meyveler vitamin ve mineraller açısında oldukça zengin. Düzenli olarak bu meyveleri tüketenlerin beyinsel aktivitelerindeki negatif etkilerin azaldığı, Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azalttığı belirtiliyor.
 
Patlıcanın beyin zarına çok iyi geldiğini biliyor muydunuz?Nasunin adlı bir madde içeren patlıcan, beyin hücrelerini zarara karşı koruyan bir antioksidan içeriyormuş. Bu da bizim daha sağlıklı ve odaklı düşünmemizi sağlıyormuş.
B ve C vitamini, demir, potasyum, folik asit ve çinko içeren patates, vücudunuzu ve beyninizi sağlıklı yapan yiyecekler arasında.
Yulaf ve yulaf unu da bize enerji veren gıdalar arasında yer alıyor.
 Odaklanma sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olan yeşil sebzeler ço değerli. B vitamini ve folik asit içeren bu yeşillikler beyin kimyasını dengeliyor.
Kakao aynı zamanda içerdiği antioksidanlar ile beyinsel fonksiyonları dengeliyor ve  insulin direncini etkileyip daha tok tutuyor.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here