Erkek çocukların en sevdiği oyunlar

ışın kılıcı, erkek çocuk oyuncakları

Erkek çocuk sahibi anneler bilirler, oyun kurmakta zorlanır ve genelde hep yalnız oynamayı seçerler. Kızlar daha çok kurgulu oyunlar oynarken ve arkadaşları ile daha çok paylaşımda bulunurken erkek çocukları bu konuda bir adım daha geride kalırlar.

Bizim çocukluğumuzda ip atlama, mendil kapmaca, dokuz kiremit, istop, yakan top gibi oyunlar vardı. Şimdilerde grup ve sokak oyunları çok fazla oynanmıyor, bu da oyuncak alımını artırıyor. 

karakterdükkanı, starwars oyuncakları, erkek çocuk oyuncakları

Mesela erkek çocukların en sevdiği oyunların başında şimdilerde çok moda olan star wars oyuncakları, ya da sevdiği çizgi film karakterlerinin dünyasını içine alan oyuncaklar oluyor. Bunlar bazen bir araba, bazen bir su tabancası, bazen de ışıklı veya sesli oyuncaklar olabiliyor. 

star wars oyuncakları

Benim oğlumunda son zamanlarda en sık eline aldığı oyuncağı Star Wars Bladebuilders Işın Kılıcı. Bu ışın kılıcını eline aldığında kendini Obi-Wan Kenobi gibi hissediyor. Öyle sert ve farklı bir mimik hareketleri yapıyor ki; kopuyorum gülmekten.

çocuk kılıcı

Komşumuzun oğlunda da aynı oyuncak var ikisi birlikte oynuyorlar. Hem sesli hem de ışıklı oyuncakları seven çocukların severek oynayacağı bir oyuncak. Bazen de kılıcı eline alıp başımın üzerine tutuyor ve beni kraliçe ilan ediyor. Hem kılıç hem de sihirli bir değnek oluyor anlayacağınız:)

sesli ışın kılıcı, starwars kılıcı

Sizin de çocuğunuz 4 yaş ve üzeri ise bu oyuncakla rahatlıkla oynayabilecektir. Erkek çocuklarını mutlu etmek zordur, çünkü kızlar için daha fazla oyuncak seçeneği mevcut. Siz de etrafınızdaki bir çocuğa hediye almak ister ve ne alacağınızı bilemezseniz bu size bir alternatif olabilir. Çünkü gerçekten erkek çocukları bu kılıca bayılıyorlar.

Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım!

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here