Çocuk psikolojisi ve pedagog seçimi!





Bir anne olarak çoğu zaman öyle problemler ve sorunlar ile karşılaşıyorum ki; kendi kendime yetemeyeceğim durumlarda oluyor elbette.İşte bu durumlarla bir çok ebeveyn baş başa kalıyor.
Psikolojik sorunlar ,zamanında ilgilenilmediğinde ya da zamanında müdahale edilmediğinde ,kalıcı ve zararlı sonuçlara yol açmaktadır.İşte bu aşamada uzman bir çocuk psikoloğundan yardım almalıyız.

Bu anlamda, fenomenpsikoloji.com sizlere yardımcı olabilecek ,olumlu sonuçlar verebilecek ve yüz güldürecek merkezlerden biri.

Çocuklarımız hepimiz için, en değerli varlığımızdır. Bu nedenle bu kadar hassas bir konuda kimden yardım aldığınız çok önemlidir. Fenomen Psikoloji’de çalışan çocuk psikologları, Türkiye’de seçkin üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun olmuş, klinik psikolojide yüksek lisans eğitimi almış kişilerdir.Peki çocuk psikoloğuna hangi durumlarda veya ne zaman başvurmamız gerekiyor.



Çocuğunuz öğrenme güçlüğü çekiyorsa, dikkat eksikliği varsa,yeme ve beslenme bozuklukları yaşıyorsa, okula gitmek istemiyorsa, fobileri varsa, altını ıslatıyorsa,kardeş kıskançlığı yaşıyorsa,anne-baba bağımlılığı had safhadaysa,öfke nöbetleri geçiriyor ve bu çok uzun sürüyorsa, özgüven problemi varsa, tırnak yeme,parmak emme gibi sorunları varsa,çok çalışmasına rağmen okulda başarısızsa, anne-baba ayrılığı söz konusu ise… bu liste uzayıp gidiyor.



Çocuklar kendilerini en iyi oyun oynarken ifade ederler .Kendilerini üzen, rahatsız eden ya da en çok etkilendikleri durumu oyuna yansıtan çocuğu daha kolay anlayabilirsiniz fenomenpsikoloji’de en başta oyun terapisi uygulayarak çocuğu anlamaya çalışıyor.

 Çocuk odaklı aile terapisinde, çocuğun problemi üzerinde her bir aile üyesinin etkisi belirlenir ve çocuğun problemini çözmek amacıyla aile bireylerinin yapabilecekleri belirlenir. Aile bireylerinin probleme yol açan, problemin devam etmesine katkıda bulunan davranışları belirlenir ve bunların düzeltilmesine yönelik müdahalede bulunulur.


Eğer çocuğunuzun gelişiminde bir problem olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız ya da çocuğunuzla ilgili problemlerle baş edemediğinizi, çocuğunuzun daha verimli ve mutlu olması için artık psikolojik destek almanın gerekli olduğunu düşünüyorsanız; alanında uzman psikologları ile  fenomenpsikoloji  her zaman yardımınıza hazır .

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here