Bebeğinizi emziriyorsanız bu yazımı mutlaka okumalısınız…

Emzirmek dünyanın en mükemmel olayı bebeğinizle aranızda kurabileceğiniz en güzel ve en özel bağ.
Hem anneye hem bebeğe birçok faydası var. Doğumdan sonra alınan kiloların verilmesi açısından da son derece önem taşıyor.
Karın kaslarını  çalıştırıyor ve karındaki kilolar uçup gidiyor.

Anne sütü bebeğinize verebileceğiniz en güzel hediye bunu hepimiz biliyoruz yalnız bilinmeyen birkaç noktayı yazmak istiyorum bir ikiz annesi olarak. Kesinlikle bebeğinizi emzirme döneminde parfüm kullanmayın. Bebeğiniz sizin teninizin kokusunu almalı, emziren annenin parfüm sürmesi anne sütünün ve annenin ten kokusunu engelliyor bu nedenle daha dikkatli olunması gereken bu süreçte parfüme hayır diyorum ben.

Birde  bazı anneler kurallı olsun diye bebeklerini saatli emziriyor ben buna son derece karşıyım çünkü onlar sadece size ve anne sütüne muhtaç siz beslemezseniz aç siz altını temizlemezseniz kirli kalacak. O savunmasız minik bebeğinizi teninizin kokusundan anne yumuşaklığından ve sütünden mahrum bırakmayın.
Unutmayın sağlıklı nesiller için sağlıklı ve bilinçli anne olmamız gerekiyor.
Bebeğinizi sağlıkla büyütmeniz dileklerimle…

6 YORUMLAR

  1. Oğlum geçen hafta 2 yaş oldu..ve hala emziriyorum artık bırakmak istiyorum çünkü yoruldum…geceleri sık kalkması beni çok yoruyor.. şimdi ta m gün kreşe başladık o yüzden alışma sürecindeyiz kesemem..artık ocakta inşallah..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here