3 Kasım 2017 Cuma

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Güzellik uzmanları tarafından yapılan cilt bakımını isterseniz siz de evinizde yapabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt bakımı uzmanlarının neler yaptığından başlayalım isterseniz.
Önce size, bir cilt analizi yapılır ve cilt tipiniz belirlenir. Siz zaten kendi cildinizi tanıdığınız için bu işleme evde gerek yok. Sonrasında belirlenen cilt tipine kullanılacak profesyonel kozmetik ürünler seçilir. Sonrasındaki cilt bakımı aşamaları da aşağıdaki gibi yapılır.

Cilt uygun temizleyiciler kullanılarak temizlenir.
Siz bu işlemi Dr.dermiss yüz temizleme jeli ile kolayca yapabilirsiniz.Cildinizdeki kir, makyaj ve artık yağ tabakasını; cildinizin dengesini bozmadan ve germeden ciltten uzaklaştırır. Böylece cildiniz ilk gün ki canlılığına kavuşur. Az miktarda ürünü avucunuza alarak  ıslak yüzünüze masaj yaparak 2-3 dakika uygulayın ve ardından ılık su ile iyice durulayın. Temizleme işlemimiz bitti.
Cildi ölü hücrelerden arındırıp, hücre yenilenmesini aktive etmek için peeling uygulaması yapılır.
Bunun için evdeki toz şeker ve kahve telvesinden faydalanabilirsiniz.3 yemek kaşığı beyaz toz şekeri küçük bir kaba koyun ve biraz su ekleyin. Yüzünüzü hazırlamış olduğunuz şeker su karışımı ile ovarak peeling işlemini yapın. Ovma işlemini nazikçe yapın ve cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin. Cildinizin temizlendiğini hissedene kadar devam edin. Ilık su ile yüzünüzü temizleyin ve  havlu ile kurulayın. Cildinizde siyah nokta var ise siyah nokta çıkarıcı bantlar yardımıyla siyah noktalarınızdan da kurtulun.

 Tonik ile gözenekler sıkılaştırılır 
Temizlikten sonraki en önemli ikinci adım tonik uygulamasıdır. Dr.dermiss tonik ile ciltte, kalan ölü hücre, makyaj ve kir artıklarını cildinizden uzaklaştırıp gözeneklerinizin açılmasını ve sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Tonik ile ıslatılmış bir pamuğu çok  bastırmadan yavaşça cilt yüzeyinizde gezdirin. 
Son olarak nemlendirici krem ile cilt rahatlatılır
Dr.Dermiss nemlendirici içeriğindeki Hyaluronik Asit sayesinde cildin daha uzun süre nemli kalmasını sağlıyor.  Cildinizi daha uzun süre nemli tutarak, stres ve gerginliğin vücudunuz üzerindeki etkilerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için kullandığınız ürünlerin parabensiz olmasına ve günlük kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Dr. Dermiss ürünlerinde paraben yok bu nedenle güvenle kullanabilirsiniz. 
Başka bir yazıda daha görüşmek dileğiyle.
Sevgiyle kalalım!
2 yorum:

  1. Merhaba, bloggerlar olarak birnirimize destek olmak için son yazıma bekliyorum.
    https://aslolanguzellik.blogspot.com.tr/2017/11/haydi-bloggerlar-destege.html

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!