18 Şubat 2017 Cumartesi

Estetik Cerrahi Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir?
Estetik Cerrahi Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir? 

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi estetik ameliyatlarında da bir risk vardır. Bu operasyonlarda elde edilmek istenen amaç güzele ulaşmaktır. Bunda da estetik operasyon riskleri en aza indirmek hedeflenir.


Estetik Cerrahi Ameliyatlarının Riskleri Nelerdir?

Estetik ameliyatlarında öncelikle dikkat edilmesi gereken şey anestezi türüdür. İlk olarak hastanın genel durumu detaylıca incelenmelidir. Daha sonra anestezi türü belirlenmelidir. Anestezi türünün belirlemesi yapılırken de özel testler uygulanır. Bu testler de riskleri en aza indirir.
 
Estetik ameliyatın öncesinde ve sonrasında oluşabilme ihtimali olan bazı risklerde cerrahiye bağlı olarak ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişim göstermektedir. Uygulanacak olan cerrahi işlemin yaklaşık süresi, iyileşme süreci türü ve riskler ameliyat öncesi detaylıca hastaya anlatılmalıdır.Bütün Estetik Cerrahi İşlemlerin Hepsi Birazda Olsa Belirsizlik ve Risk Taşımaktadır
Tüm cerrahi uygulamalarda enfeksiyon, kanama, anestezi reaksiyonu gibi komplikasyonların oluşma riski bulunmaktadır. Ameliyattan sonra bazı hastaların meme başlarında küçük yaralar görülebilir. Bu problemler antibiyotikli kremler kullanılarak yok edilir. Ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da cerrahınızın önerilerini riskleri azaltmak için uygulamanızı tavsiye ederiz. Ameliyatın ardından da meme ve meme başının pozisyonu asimetrik olabilir. Ameliyat esnasında meme başına giden süt kanallarının çoğu alınır. Bundan dolayı da süt emzirmek belli bir süre mümkün olmayabilir. Başta da dediğimiz gibi bu durumla bazı hastalar karşılaşır. Ayrıca kalan bazı diğer hastalarda da meme başı ve memenin dokunma duyusu sorunu yaşanabilir. Buna ek olarak da çok nadir de olsa meme başı ve areolanın beslenmesi bozularak kaybı görülebilir. (Meme başı ve areola vücudun diğer bölgelerinden alınan deri 'greftleri' (yamaları) ile tekrar oluşturulabilir.) 


Kaynak:Burun Estetiği

1 yorum:

  1. Her ameliyatta olduğu gibi cerrah çok önemli fakat anestezist bir o kadar önemli

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!