7 Kasım 2016 Pazartesi

Çocuklarda Probiyotik Kullanımı

Piyasada kadın temalı ürün daha çok sattığından mıdır? bilmiyorum, Tv reklamları ve son yıllarda yaygınlaşan kullanımı sebebiyle, probiyotik deyince sindirim, bağırsak dostu yoğurt ve bağırsaklarından sıkıntılı kadınlar akla geliyor. Oysaki probiyotik herkesin dostu, ihtiyacı, olmazsa olmazı. Probiyotik şu yararlı bakterilerden, bakteri deyince de kaşlar kalkar hemen ama vücudumuzda yararlı bakteriler de var. 
Bağırsaklar doğası gereği bunlarla dolup taşsa da stres, kötü beslenme; bağırsak flora dengesini bozup, bağışıklık sistemini zayıflatmaktan depresyona eğilim yaratmaya kadar geniş bir yelpazede hayat standardını düşürüveriyor insanın, daha da kötüsü çocukların. Son zamanlarda probiyotik takviyesinin çocuklarda kullanımının yaygınlaşması ise uzmanların bu konuda harekete geçmesi sebebiyle. 

Peki nedir bu probiyotiğin membağı?
Bolca alsak da rahat etsek. Şu noktadan sonra artık taze anne kimliğimle konuşmak isterim. Evet, anne olunca anlıyormuş insan. Küçük yavrunuz gece yarısı karın ağrısıyla kıvranmaya başlayınca doktor numarası bulmalar, Google'dan en yaratıcı yardım önerileri, en kötü durum senaryoları havada uçuşuyor yavaş çekimde. İş buraya gelmeden yapmam gereken araştırmayı, soruşturmayı olay sonrası yapmış bulundum. 

Şu an piyasada gözüme güvenilir görünen Enterogermina'yı buldum. Çocuklar için probiyotik takviye edici gıda, yani ilaç ibaresi taşımıyor, ishalde oldukça etkili, yani aslında sindirimi düzenliyor, bağışıklığı güçlendiriyor. Flakan denilen tipte, şu küçük serumlar gibi sıvı halde ve süt, meyve suyu gibi bir içecekle karıştırılarak içilebilir. 

Bu arada çocuklar için ibaresiyle satılmakta fakat danıştığım eczacı günde iki flakan olarak benim de kullanabileceğimi söyledi.Özetle biz memnun kaldık, tavsiye etmekteyiz ailece. -Dimi oğlum?
 -(onaylayarak kafa sallar)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!