10 Ekim 2016 Pazartesi

Tek Bir Kredi Kartı Onlarca Avantaj


Günümüzde kredi kartı kullanımı bir hayli yaygınlaşmış durumda. Dünya üzerindeki her 3 kişiden 2'si mutlaka bir ya da birden fazla kredi kartı kullanmaktadırlar. Nakit para akışının yok denecek kadar az olduğu bu dönemlerde kredi kartları hayatımızı bir çok alanda kolaylaştırmaktadır. Kredi kartlarının müşterilerine sunduğu avantajlardan bazılarına değinmek istiyorum:

Kredi kartlarının en güzel tarafı güvenilir olmasıdır. Kartın size ait olması ve sadece sizin tarafınızdan bilinen bir şifresinin olması, sizden başka kimsenin kullanamayacağı anlamına gelmektedir. Herhangi bir olası hırsızlık durumunda, çalıştığınız bankanın yetkililerine ulaşarak kartınızı kullanıma kapatma imkanınız vardır. Ancak nakit paralar, olası hırsızlık durumlarında sizi zor bir duruma sokabilir.

Çalıştığınız bankanın size sunduğu farklı taksit seçenekleri ile rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürün çeşidine göre taksit imkanından faydalanırken, bankanızın sizin için sunduğu extra taksit imkanı ile 3,4 hatta 12 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz. Her banka için taksit miktarı değişkenlik göstermektedir.
Kredi kartlarının en çekici özelliğinden biri de erteleme imkanının olmasıdır. Alışverişlerinizi ileriki dönemlere erteleme fırsatınız olur. Böylelikle aylık ödemeleriniz konusunda sıkışıklık yaşamaz, ileriki dönemler için ödeme planınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.
İnternetten dilediğiniz ürünü satın alabilmenizi sağlar. Kredi kartı sahipleri için en güvenilir ve kolay bir yöntem olan internet alışverişi ile, oturduğunuz yerden gezerek alışveriş yapma fırsatı bulabilirsiniz.

Elektrik, su, telefon, internet, doğalgaz gibi aylık giderlerinizi internet aracılığı ile ya da ödeme merkezlerinden kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Yine kredi kartı ile bütün faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek, her ay düzenli olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi kartı ödemelerinizi zamanında ve düzenli bir şekilde yaptığınız taktirde, bankaların size özel hediye ve indirimlerinden yararlanabilirsiniz.
Her işçi ve işveren sınıfının sahip olabildiği kredi kartları, düzenli olarak ödendiği müddetçe hiçbir zarar teşkil etmemektedir. Düzenli bir gelire sahip olan herkes, bankaların sunduğu bu hizmetten faydalanabilmektedir. Kredi kartı limitlerinizi, aylık gelirinize göre yükseltebilir ya da düşürerek sınırlayabilirsiniz. Her banka, müşterilerine ayrı hizmet sunmaktadır. Bu sebeple kredi kartı almadan önce size en uygun kredi kartını seçmenizde fayda vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!