18 Ekim 2016 Salı

Takı Kullanmanın Püf Noktaları


Takılar hem günlük yaşamda hem ofis yaşamında kadınların gözde aksesuarlarıdır. Geceleri ise kıyafetlerini çok daha albenili ve şık göstermek isteyen kadınlar aksesuar olarak takılara yönelir. Takıların nerede kullanılacağı, hangi kıyafetle kullanılacağı, takıyı kullanan kişinin vücut yapısına uygunluğu takı seçimi yaparken önem verilmesi gereken detaylar.

Yüz tipi, boyun şekli ve vücut şekli takı seçiminde yakışan takıyı bulmak için dikkate alınmalıdır. Küçük bir yüz yapısına sahip kadınların büyük halka küpelerden ve omuzlara kadar inen büyük, uzun küpelerden uzak durmaları gerekir. Kısa boylu kadınlar da sallantılı ve uzun küpelerden kaçınmalıdır. Yuvarlak bir yüze sahip olan kadınların ufak ve top küpelerden uzak durması, uzun ve kıvrımlı küpeleri tercih etmesi yüzlerini daha uzun gösterebilmelerini sağlayacaktır. Gene bu tip yüz şekline sahip kadınların kısa ve büyük kolyeler yerine, uzun ve ince zincir kolyeler tercih etmeleri çok daha uygun. Kare bir yüz söz konusu ise orta boylu ve yuvarlak hatlara sahip küpeler tercih edilebilir.

Boynun uzun ya da kısa olması kolye seçiminde rol oynar. Boyun kalın ise kolye seçerken ince kolyelerden yana tercih kullanılabilir. Şık bir görünüm sağlamak için ucunda küçük bir taş bulunan zarif bir gümüş kolye ya da nazar boncuklu kolye ile kıyafet tamamlanabilir. Kısa boyna sahip kadınlar boyun tasmalarını tercih etmemeli çünkü bu tarz modeller boyunlarını daha kısa gösterecektir.

Boyun uzunluğu ya da kısalığı da takı seçiminde bir etken. Çok gösterişli kolyeler minyon tipteki kadınlar için pek uygun olmayıp, ince ve kibar tasarımlı kolyeler ideal.  Uzun boylu kadınlar için ise gösterişli kolyeler çok daha uygun olacaktır.

Saç şekli, modeli, rengi de takı seçimini etkiler. Kısa saçlı kadınlar iddialı ve gösterişli kolyeleri, iri küpeleri rahatlıkla kullanabilir. Modern saç kesimleri için ince ve sade takılar çok daha uygun bir seçim. Uzun ve gösterişli küpeler, özel tasarım kolyeler uzun saçlı kadınlara oldukça yakışıyor. Uzun ve dağınık saç kullanan kadınların tercihi dikkat çekici kolyelerden yana olabilir.  İddialı saç renkleri ile abartılı takılar tercih edilmemeli. Koyu tenli ve koyu saçlı olan kadınlar için renkli taşlarla hazırlanmış takılar şıklıklarına şıklık katabilecekleri seçimler.

Takı seçerken gidilecek ortamın niteliği de önemli. Ofis için çok daha sade, ses çıkarmayan, profesyonel görünüme uygun takılar tercih edilmesi, gündelik hayatta ise özellikle spor modellerde sade ve rahat kullanılabilecek takılara yönelinmesi daha uygun olacaktır. Gece için daha gösterişli, taşlı modelde takılar tercih edilebilir. Gece kıyafetinin modeli, yaka şekli, kıyafete göre kullanılacak saç şekli, gidilecek yerin niteliği, gece davetlerinde takı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken etkenler. Bir partiye giderken kullanabileceğiniz takılarla, bir düğüne ya da resmi davete giderken kullanacağınız takılar mutlaka ki birbirinden tarz olarak arklı olmalıdır.

Takı seçimine karar vermeden önce, Bybeycan’ın kadın ve erkek için ayrı ayrı kategorilendirilmiş olan gümüş takı modellerini, online alışveriş sitesine girerek mutlaka inceleyin. Kendiniz için olduğu gibi, hediye etmek için de birbirinden şık modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Sitede sunulan ürünlerin modellerini incelerken aynı anda fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bybeycan.com’da kadınlar için gümüş küpe, gümüş yüzük, gümüş kolye, gümüş bileklik, gümüş bilezik, gümüş halhal, gümüş şahmeran, gümüş alyans, broş gibi, erkekler için ise gümüş ve çelik bileklik, gümüş yüzük, gümüş tespih, gümüş ve çelik kol düğmesi, kravat iğnesi, çakmak, anahtarlık gibi yüzlerce ürün bulunuyor.

Mağazacılıktan 1989 yılından beri süre gelen iş tecrübesini, e-ticarete taşıyarak tüm Türkiye’de keyifli ve güvenilir alışverişin adresi olmayı hedefleyen Bybeycan.com, en son takı trendlerini sunmaya devam ediyor. Ayrıca internetten alışveriş yaparken merak ettiğiniz her türlü soruyu danışabileceğiniz online müşteri hattı ve mail kanalı da bulunuyor. İsteğiniz doğrultusunda ölçü ve model hakkında bilgi edinip, ustalardan size en uygun ürünü seçmek için yardım alabilirsiniz.  Birbirinden şık ve en son trendlere uygun olarak tasarlanan birçok takıyı http://www.bybeycan.com’da bulabileceksiniz. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!