23 Eylül 2016 Cuma

Kıyafetlerin Süper Kahramanı ElbiseYaz bitmek üzere, sonbahar tüm renkleriyle kapımızda. Yazın düğünler, davetler nedeniyle alışveriş sitelerinde aranması artsa da ‘’elbise’’ kelimesinin her dönemin en çok aranan kıyafet ismi olduğu konusunda hepimiz hemfikrinizdir sanırım. Elbise, hem tek parça olması, hem de fazlalıkları ve vücut hatlarını gizlemesi ve kadına daha asil bir görünüm kazandırması açısında tüm kadınların gardırobunun baş tacıdır. ‘’Bir kadının gardırobunda mutlaka düz, siyah bir elbise olmalıdır.’’ Sözünü neredeyse tüm modacılardan duymuşuzdur.  Elbise çeşitleriyle ilgili modalar gelip geçiyor ama elbisenin modası hiç geçmiyor. Ben, özellikle daha ilkbaharın başlarında rahat giyebileceğim, hafif bir elbise arayışına girerim. Şu ana kadar hiçbir elbisemi ‘’Bu fazla.’’ diyerek gardırobumdan çıkarmadım. Tersine, devamlı yeni gelenlere yer açmak için diğer kıyafetleri sıkıştırmakla meşgulüm.

Tesettür Giyimde Tek Tip Olmak Şart Mı?
Elbise ararken en büyük problem birçok firmanın genelde aynı veya benzer ürünü satması oluyor. Tek tip giyimden nefret eden biri olarak her zaman ürün ve beden çeşitliliği bol olan ve kaliteli ürünler satan mağazalara yöneliyorum. Aranılan elbise bir de özel bir giyim tarzına hitap ediyorsa bulmanız daha da zorlaşıyor. Mesela tesettür giyiminde birçok alışveriş sitesi; birbirine benzeyen, genelde modaya uymayan, yaratıcı olmayan ürünlere yöneliyor. Hâlbuki tesettür giyimin de gayet ciddi bir moda gündemi var.  Ziyaret ettiğim siteler içerisinde, en çeşitli elbise modellerini Modanisa.com’da buldum bu arada. Her yaşa, her zevke ve her bütçeye göre elbise modelleri sitede mevcut. Ayrıca elbiseler kısmında, sadece tek parça elbise yok. Takım elbise, tulum, namaz elbisesi gibi seçenekler de mevcut. Sitedeki ürünleri incelediğimde, az önce de belirtiğim gibi, ürünlerin çeşitliği ilk ilgimi çeken şey oldu. Özellikle minimalist tarza yakın olan benim gibi kişiler, kendilerine uygun elbiseyi bulabileceklerdir diye düşünüyorum. 

Tesettürlü kadınlar için abartı tesettür abiyesinden kaçış yok gibi görünür. Tesettür abiyeler içerisinde minimalist tasarım bulmak çok zordur. Ancak Modanisa’da birbirinden güzel minimalist abiye modelleri yer alıyor. Osmanlı dönemini yansıtan kaftan görünümlü kıyafetlerden, tek renk sade kıyafetlere kadar geniş bir yelpazeyi inceleyebildim. Tesettür giyimde yeni bir şeyler keşfetmek istiyor ya da tesettürle ilgili aradığım birçok şeyi aynı adresten bulayım, farklı farklı sitelerle uğraşmamayım diyorsanız Modanisa.com’a bakmanızı öneririm. 

1 yorum:

  1. sosyal medyada sık sık gördüğüm bir marka, tesettürlü hanımlara güzel modeller sunuyor.

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!