30 Temmuz 2016 Cumartesi

Ne meyvaymiş ama yiyen hamile kalıyor!Ne meyvaymiş ama dedirtip başlık açtıracak kadar var bu konu hiç bana o nasıl başlık demeyin:)

Son zamanlarda izlediğim programlarda, okuduğum makalelerde sıkça karşıma çıkınca yazmak istedim bende bu konu hakkında.
Tüp bebek tedavilerinde avokado meyvesi tavsiye ediyorlarmış uzmanlar tedavi gören hastalarına.


Hurafe değil bilimsel araştırma! Tüp bebek tedavisi gören kadınlar bol bol avokado meyvesi ile gerçek zeytinyağı tüketirlerse çocuk sahibi olma şansları üç kat artıyormuş..

İlginç bilimsel gerçek Harvard Tıp Fakültesi Massachusette General Hastanesi Üreme Merkezi’nde tedavi gören 147 kadını kapsayan araştırmayla ortaya çıkmış. Bilimsel sonuçlar, İstanbul’da yapılan ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) Avrupa Üreme Derneği Toplantısı’nda 150 ülkeden 10 binin üzerinde katılımcıyla paylaşılmış.

Zeytinyağı, ayçiçek yağı, fındık ve tohum yağı gibi tekli doymamış yağ içeren diyetlerin, anne olma açısından, farklı yağ çeşidini içeren diyetlere göre daha faydalı olduğu bulunmuştur. Bu yağları bol miktarda tüketenlerin tüp bebek tedavisi sonrası bebek sahibi olma oranları, az miktarda tüketenlere göre 3,4 kat daha fazladır.


Harvard’daki çalışma grubunun lideri Prof. Jorge Chavarro, tekli doymamış yağlar açısından en zengin gıdanın avokado ve zeytinyağı olduğunu söylüyor.

1 yorum:

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!