18 Temmuz 2016 Pazartesi

İş yaşantınız için moda önerileri
İş hayatında konuşmaların, duruşun ve davranışların kadar dış görünüşün de insanlar üzerinde önemli etkiler bırakır. Kısıtlı süre içerisinde görüşme ya da sunum yaptığın kişilerde senin hakkındaki ilk izlenimlerinin büyük bölümünü kıyafetin ve davranışların oluşturur. İlerleyen dönemlerde bakımlı, zarif görüntün ve başarılı sunumunla akıllarda kalmak kariyerini daima olumlu yönde etkiler.
Hayatının önemli bir bölümünü kapsayan iş yaşantında tercih edeceğin kıyafetler, insanlarda bıraktığın izlenim bakımından oldukça önemli. Her an şık ve bakımlı görünmek kendini daha iyi ve güvende hissetmen konusunda maksimum fayda sağladığı gibi, aynı zamanda daima temiz, ütülü ve moda trendlerine uygun kıyafetler giymek çevrendekiler üzerinde olumlu etkiler bırakmanı da sağlar. İş hayatında tarzınla bir adım öne çıkmana yardımcı olacak moda önerilerinin, aynı zamanda çalışmalarındaki verimi artırman konusunda da büyük faydası vardır.

Sanılanın aksine, şık olmak her zaman dikkat çeken renkler ve sıra dışı tasarımlar kullanmak anlamına gelmez. İş hayatında şıklığın en önemli kurallarından biri de, sade bir görünüm yakalamaktır. Son yıllarda günlük giyimde neon renklerin yakaladığı popülerlik oldukça cezbedici görünse de, bu renkler iş kıyafetlerini seçerken uzak durman gerekenler arasındadır. İş yerinde giyeceğin kıyafetleri seçerken tercihini olabildiğince açık ve dikkat çekmeyen renklerden yana kullanmalısın. Beyaz, bej, pudra rengi ve bebek mavisi gibi renkler daima aydınlık ve ve temiz bir görüntü sunar. Kıyafetlerinde baskın ve göz alıcı renkler kullanmak dikkatlerin dağılmasına ve karşındakilerin anlattığın konulara odaklanamamasına sebep olabilir. Aynı şekilde aşırı parlak, sim, pul ya da payet detaylı kıyafetler de odağı anlattıklarından çok görünümüne yönlendireceği gibi, abartılı kıyafet seçimleri zarafetine gölge düşürerek karşındakilere başarısız bir ilk izlenim vermene sebep olabilir.

Dikkat çekici renkler kullanmak kadar, dekolte seçimi de zaman zaman dikkat dağıtıcı olabilir. Ölçülü bir yaka açıklığı bulunan, kolsuz ya da yarım kollu üstler, diz seviyesinde bir etek ve minik bir yırtmaç iş toplantıları için idealdir. Aşırı dar ve kısa kıyafetler rahat hareket etmeni ve hatta rahat oturmanı dahi engelleyebilir. Rahatsız ve yanlış bir kıyafet seçimi ise odaklanma süreni kısaltarak verimini düşürebilir. İş kıyafetlerini seçerken bedenine oturan kalem etek modelleri ya da klasik kumaş pantolonlar tercih edebileceğin gibi, şıklık ve konforu bir arada sunan pileli etek çeşitlerini de kullanabilirsin. Bu sayede iş hayatındaki giyim tercihlerinde rutinin dışına çıkarak farklı bir görünüm yakalayabilirsin. Özellikle tempolu iş günlerinde ve yoğun iş seyahatlerinde rahat etek seçimin ile gününün daha iyi geçmesini sağlayabilirsin. İş hayatında şıklığın yanı sıra rahatlık da seni olumlu yönde etkileyecek ve günün stresini azaltacaktır.

Tüm kıyafet seçimlerinde olduğu gibi ayakkabı konusunda da sadelik ilk tercihin olmalıdır. Yüksek topuklu ve iddialı ayakkabılar dikkat dağıtıcı olabilir. Rahat, alçak topuklu ve sade ayakkabı seçimleri daha zarif ve abartıdan uzak görünmeni sağlar. Kıyafetlerinle uyumlu ve abartıdan uzak ayakkabılar sunduğu konfor ile de avantajlıdır. Gergin iş görüşmeleri, uzun süren toplantılar ve ayakta yapacağın sunumlar sırasında kullanacağın ayakkabıların mümkün olduğunca rahat olması, kendini daha iyi hissetmene ve daha samimi iş ilişkileri kurmana yardımcı olur.


Tüm kombinlerine hakim olan sade ve şık görünüm, aksesuar seçimlerinde ve makyaj detaylarında da etkin rol oynamalı. Büyük, abartılı aksesuarların ve yoğun makyajın da tıpkı renk ve dekolte seçimlerinde olduğu gibi dikkat dağıtıcı etkisi olabilir. Sade, şık, stiline uygun tamamlayıcı aksesuarlar kullanarak kombinlerini zenginleştirebilir, makyajda doğal ve mat renkler kullanabilir, tüm seçimlerini etkisi altına alacak olan bu moda önerileri ile iş çevrende zarif ve alımlı bir imaj yaratabilirsin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!