19 Temmuz 2016 Salı

Ayakkabı alırken nelere dikkat edilmeli?


kırmızı ayakkabı

Tüm vücudumuzu üzerinde taşıyan değerli ayaklarımız için ayakkabı seçerken şıklığı ile birlikte ayak sağlığımızı da düşünerek alışveriş yapmalıyız.
 Peki ayakkabı seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Öncelikle kesinlikle denemeden ayakkabı almamalıyız. Özellikle bebek ve çocuklarda kesinlikle bu husus göz önünde bulundurulmalıdır. Ayağının içinde rahat edip etmediği çok önemlidir. Koşan yürüyen enerjik çocuklar için ayak gelişimi için ayakkabı çok önemlidir.

çocuk ayakkabıları


Yazlık bir ayakkabı alıyorsanız, hava alabilen bir ayakkabı olması da dikkat edilmesi gereken hususlardan. Bir de ayakkabı alırken o ayakkabı ile kullanacağınız çorap ile deneme yapmanızı öneriyoruz.

Modadan vazgeçemeyenler bir süre önce moda olan sivri burun ayakkabıların yarattığı travmaları çok net hatırlayacaklardır. Ayak yapısına uygun olmayan sivri burun modeller parmaklara baskı yaptığından ve baş parmak çıkıntısına baskı uyguladığından bir süre sonra ayakta ağrılar baş göstermektedir.
 Bu nedenle ayak yapınıza en uygun ayakkabıyı seçmelisiniz.

gelinler için ayakkabılar


Gelin ayakkabısı alacaksanız, düğün iç mekanda ise topuklu ayakkabıların en rahat olanı sizin için en iyi seçim olacaktır. Dış mekanda olacak ise mutlaka babet ya da topuklu ayakkabı için topuk koruyucu ürünler seçmelisiniz.
Yumuşak ve deri olan ayakkabılar , ayak şeklini aldığından en sağlıklı olanlarıdır.
Ayakkabı alırken , satıcının giydikçe açılır lafına itibar etmeyin. Tam ayağınızın numarasına uygun ayakkabıyı alın.
Bir ayağınız büyük diğeri daha küçük ise büyük olan ayak numarasına göre bir ayakkabı seçmelisiniz.
spor ayakkkabılar


Çocuk ayakkabılarında özellikle parmak uçlarında boşluk olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. 1 cm kadar bir boşluk olmalı mutlaka.
Ayakkabı almaya gittiğinizde ilk önce ayakkabıyı alın. yürüdükçe, gezdikçe şişen ayaklar ayakkabı seçiminizi yanlış etkileyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!