25 Mayıs 2016 Çarşamba

En İyi SEO Firması


En iyi SEO firması hangisidir? Böyle bir soruya cevap vermek için farklı yöntemlerden faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Ama atasözlerinde olduğu gibi kişilerin söylediği sözlerin değil, yaptığı işlerin kalitesini belirlediğini kabul etmek en mantıklı yöntemi takip etmek sayılabilir. Yani SEO firmaları arasında seçim yaparken, söylediği sözlere, verdiği sözlere değil, daha önce yapmış oldukları işlere ve elde ettikleri başarılara odaklanmak yerinde olacaktır.

SEO uzmanları, herhangi bir web sitesi üzerinde çalışırken standart uygulamalar yapmazlar. Yani her web sitesinin ihtiyaçları farklıdır. Site sahibi olan kişinin ya da şirketin faaliyette bulunduğu alandaki rakiplerin sayısı, rekabetteki seviye, potansiyel müşteri kitlesi sayısı ve ilgi alanları farklı olacaktır. Bu nedenle web sitesini yukarı taşımak için yapılması gereken çalışmaların da farklı olması gerekmektedir. SEO firmalarının geçmişte yaptıkları incelerken, çalışma yöntemlerini ve tekniklerini öğrenmeniz, bu konularda bilgi almanız yerinde olacaktır. Ayrıca firmanın kalıcı SEO çalışmaları yapmayı başardığını gösteren yani müşterilerine uzun süreler başarıyla hizmet verdiğini ispatlayan örnekler, referanslar olması da yerinde olacaktır. Böylece hem sitenizin kalıcı olarak üst sıralarda kalmasını sağlayabilecek olan hem de uygun yöntemlerle çalışacağını ispatlamış olan bir firma ile çalışmaya başlayabilirsiniz.


Çalışacağınız SEO firması, yapacağı çalışmalar ile web sitenizin (belirlenen anahtar kelimelerle yapılan aramalarda) üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Böylece hedeflediğiniz müşteri kitlesine daha kolay bir şekilde ulaşabilir, imajınızı iyileştirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. SEO çalışmalarının uzun dönemli olarak yapılması, zaman ilerledikçe gerekli olan geliştirmelerin ve değişikliklerin yapılması da bu başarının kalıcı olmasını, web sitenizin sürekli olarak ilk sıralarda kalmasını sağlayacaktır.

6 yorum:

 1. güzel yazı olmuş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim beğenmenize sevindim

   Sil
 3. Şu sıralar çok ihtiyacım var referansa yazınız çok iyi oldu.

  YanıtlaSil
 4. Seo'nun faydası tartışılmaz ancak bazıları fiyat konusunda uçmuş durumda ...

  YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!