26 Mayıs 2016 Perşembe

Çalışan kadınlar neden kilo alıyor?Çalışan kadınlar neden kilo alıyor?
Toplantılar, yoğun iş gündemi, stres, öğün atlama ve hızlı pratik yemek yeme alışkanlığı üzerine bir de hareketsiz masa başı iş olunca elbette geliyor kilolar. 
Günün büyük çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren iş kadını zaman eksikliğine bağlı olarak kilo alıyor. Zamandan tasarruf edebilmek adına yürümeyi bırakıp her yere arabayla giden iş kadını kilo alıyor.

Hele de iyi bir poziyonda ise kadın ve her daim, şık ve güzel görünmesi bekleniyorsa ondan, bu da yeme isteğini artıran bir durum ortaya koyuyor.İstediği kiloya diyetle, sporla ulaşamayan kadın daha çok yemeye başlıyor maalesef.

Yemekten kalktınız, ama daha 1 saat bile geçmedi üzerinden acaba ne yesem diye düşünüyor musunuz? Bunun sebebi yanlış yiyeceklerle beslenmenizden başka bir şey değil. Çok çay kahve tüketiyorsanız eğer ,ağız tadını değiştirmek için vücut farklı şeyler yeme isteği oluşturuyor.
Bu yüzden çay yerine kahve yerine su tercih etmeliyiz.
Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

2 yorum:

  1. Çalışırken daha az yoruluyordum ona eminim:)

    YanıtlaSil
  2. Çalışan kadınların geneli masa başı veya kendilerini çok yormayacak işler (tabiki istisnalar var). Birde kadınlar iş ortamına daha çabuk uyum sağlayıp ev ortamı gibi hemen gün yapmaya başlayabiliyorlar:)

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!