28 Nisan 2016 Perşembe

MOBİL BANKACILIK : TEKNOLOJİNİN EN BÜYÜK KATMA DEĞERİ

mobil bankacılık uygulamaları


Kendi ile rekabet halinde olan teknoloji gün geçmiyor ki sınırlarını zorlamasın. Bizler için ise artık bırakın teknolojiyi yakalamak, kimi zaman takip etmek bile güçleşiyor. Son yıllarda teknolojinin bu kadar gelişmesinin hayatımıza en büyük katkısı hiç kuşkusuz akıllı mobil cihazlar ve mobil uygulamalardır. Günlük hayatımızı iyiden iyiye ele geçirmiş olan mobil uygulamalar sayesinde acil beklediğimiz bir rapordan, bulunduğumuz bölgedeki anlık hava durumuna, eve yemek siparişinden, birçok bankacılık işlemlerimize kadar artık her şeye bir tık mesafedeyiz.  
Sanırım mobil uygulamalar arasında listenin en başını mobil bankacılıkuygulamaları çekiyor. Mobil bankacılık uygulamaları en zor anınızda yardımınıza koşuyor ve bazen size çok fazla zaman kazandırıyorken bazen de evinizden dışarı adım atmadan hatta oturduğunuz yerden bile kalkmadan işinizi çözmenizi sağlıyor hem de bunu hiçbir zaman sınırlaması olmadan 7/24 yapabiliyor.
Bugün pastadaki en büyük payı kapmaya çalışan bankaların ellerindeki en büyük koz mobil bankacılık uygulamalarıdır. Hâlihazırdaki müşterileri ve potansiyel müşterileri için her biri kendi mobil uygulamasını cazip hale getirebilmek için her türlü alt yapı yatırımını yapıyorlar.  Bir mobil kullanıcı için sadece hesap açabileceği, para transferi, kredi kartı ve kredi başvurusu yapabileceği hatta onaylanan kredisini dilediği an kullanabileceği, trafik cezası ve vergi ödeyebileceği bir mobil bankacılık uygulaması yetmiyor. Hep daha fazlasını arıyor. Bu da bankaları hep bir adım daha ileri gitmeye zorluyor.
Sanırım bu sınırları zorlamanın bir sonucu ise temassız ödeme devrinin başlaması oldu. Yani cüzdanınız evde mi unuttunuz? Artık sorun değil çünkü akıllı mobil cihazınız yanınızdaysa para çekebilirsiniz ve aynı zamanda mobil uygulama yüklü akıllı cihazınızı kredi kartınız gibi kullanabilirsiniz.
Şöyle bir geriye dönüp baktığınızda, yılan oyunu oynadığımız cep telefonlarından uygulama deryası akıllı mobil cihazlara geçiş hızımız başınızı döndürdü değil mi? Bir de 10 yıl sonrasını hayal edin…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!