1 Nisan 2016 Cuma

Kirpikleriniz için doğru maskara seçimi nasıl yapılır?



Gözler her zaman en dikkat çeken ve en özel uzuvlarımızdan biri olmuştur. Bir bakanın bir daha bakacağı, uzun ve hacimli kirpikler için göz makyajı da çok önemlidir.
Etkili ve dikkat çekici göz makyajının olmaz sa olması ise elbette ki maskaradır.Güzel bir göz makyajı için ise doğru maskarayı seçmek göz makyajı için önemlidir.Maskara kullanırken de dikkat etmeniz gereken kurallar vardır , bunlardan en önemlisi maskaranın topaklanmaması ve kirpiklerinizde kalıntı bırakmaması için ara ara, fırçasını sıcak su ile temizlemenizdir.
Maskaranızın çabuk bitmemesi ve kurumaması için hızlıca fırçayı tüpe batırıp çıkarmayın , yavaş hareketlerle sadece üst kısmından alın.



Peki kirpikleriniz için doğru maskara seçimi nasıl yapılır?
Genelde renk dışında maskara içerikleri aşağı yukarı aynıdır.Size düşen fırça yapısını göz ve kirpik yapınıza uygun seçmektir. Son zamanlarda o kadar güzel ürünler var ki; tek bir maskara içinde, uzatma, kıvırma hacim gibi özellikleri bir arada sunuyorlar. 
Ama yine de ben asla tek bir maskara ile yapmam göz makyajımı . Önce hacim veren, arkasından uzatan ve sonra da tek tek tarayıp kirpiklerin arasını açan 3 ayrı  ürün kullanıyorum. Özellikle fırçasını çok sevdiğim tarama özelliğine sahip maskaraları bitince asla atmıyorum.
Son adım olarak kullanıyorum:)

Eğer kirpikleriniz çok seyrek ise fırçası büyük ve yoğun kıl ucu  olan maskaralar tercih etmelisiniz. Bu hem hacim verecek hem de yoğun kıl uçları ile kirpiklerinizi güzelce boyayacaktır.

Kirpikleriniz uzun ise; uzun kıl yapısına sahip, dolgunluk veren yuvarlak hatlı fırçaları olan  bir ürün seçebilirsiniz.Kıvırma aleti ile de uzun kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz.

Eğer kirpikleriniz kısa ise;  göz içine çok yaklaşmadan uygulama yapmalısınız. Küçük fırçalı sık yapılı ve kalın kılları olan bir maskara sizin için uygun olacaktır.

Eğer alt kirpiklerinizde maskara kullanmak istiyorsanız kısa fırçalı bir maskara edinin ya da bitmiş bir maskarayı tarayıcı olarak kullanın.

Sevgiyle kalalım!











1 yorum:

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!