8 Şubat 2016 Pazartesi

Huzurlu Ve Dingin Yatak Odaları İçin 7 Öneri


Gününüzün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz alanlardan biri olan yatak odaları, evinizin en özel mekanlarından biridir. Yatak odanızı ferah ve aydınlık bir ortam çevirmek, burada geçireceğiniz anları keyifli kılmak için dekoratif anlamda birkaç dokunuş yapmanız yeterli. Sizlere bu anlamda yardımcı olacak birkaç dekorasyon fikrini bir araya getirdik.
Cam tuğlalarla aydınlık bir ortam yaratın
Blok şeklindeki duvarlara yumuşak bir görünüm kazandırmanın en iyi yolu cam tuğlalardır. Odanız çatı katındaysa duvarın bir kısmını cam tuğlalarla kaplatıp dışarıdaki ışığı içeriye yansıtabilir, mekana ferah bir hava katabilirsiniz.
Kasaları dolap olarak kullanın
Tahta sebze meyve kasalarını dolap olarak değerlendirmeye ne dersiniz? 4-5 adet tahta kasayı üst üste gelecek şekilde birleştirerek kullanışlı bir raf ünitesine dönüştürebilirsiniz. Her bir rafına giysilerinizi veya birtakım eşyalarınızı koyabilir, iki üç tanesini bir araya getirerek komodin olarak değerlendirebilirsiniz. Yaratıcı bir ev dekorasyon fikri arayanlar bu yöntemi uygulayabilir.
Sürgü kapılar
Yatak odasında fazladan yer kazanmak için gardrobu koyacağınız alanı iyi organize etmeniz lazım. Bunun için sürgü kapılardan yararlanabilirsiniz. Küçük bir odanız varsa, sürgülü gömme dolaplar tercih ederek odanızdaki hareket alanını arttırabilirsiniz.
İşlevsel köşeler hazırlayın
Küçük bir mekanı kullanışlı hale getirmek istiyorsanız, atıl köşeleri küçük dokunuşlarla çok amaçlı bir köşeye çevirebilirsiniz. Yatak odasında pencere önüne koyacağınız şifonyerin yanına,  şifonyerden destek alan köşe aparatı kullanarak kullanışlı bir tuvalet masası oluşturabilirsiniz.
Çalışma köşesi yaratın   
Yatak odası, kendimizi rahat hissetmemiz nedeniyle kolay odaklanabildiğimiz yerlerden biridir. Eğer evinizde çalışma odası için fazladan alanınız yoksa yatak odanızın küçük bir bölümünde rahat ve huzurlu bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Pastel tonlara yönelin     
Odanızda sakin ve sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, eskitme beyaz mobilyalarla pastel tonları birlikte kullanabilirsiniz. Dingin bir ortam için seçtiğiniz renk birliktelikleri önemlidir. Canlı renklerin karmaşık desenlerle bir araya geldiği oda sakinlikten bir hayli uzak olur. Beyaz mobilyaları su yeşili, pudra pembe gibi naif tonlarla birlikte kullanarak romantik ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.       


Lokal aydınlatmalar kullanın
Odanızda Tavan aydınlatması yerine lambader veya aplikleri  tercih edebilirsiniz. Bu tür aydınlatmalar hafif ışıklarıyla bulundukları mekana daha  sıcak bir hava katar.
Odanızın konumu gereği günün belirli zamanlarında ışığın şiddetini ayarlamanız gerekiyorsa, dimmerli aydınlatma sistemlerini kullanabilirsiniz.
Sizlere yatak odanızı daha ferah ve huzurlu bir hale getirecek birkaç öneri sunduk. Bu yöntemleri uygulayarak sakin ve kullanışlı bir odaya sahip olabilirsiniz. Evinizin dekorasyonuna yönelik profesyonel bir yardım almak istiyorsanız, sahibinden.com'un sahibinden hizmetler sayfasını ziyaret ederek iç mimar, tadilat, dekorasyon konusunda kaliteli ve güvenilir firmalardan destek alabilirsiniz.
3 yorum:

  1. lokal aydınlatmalara bayılıyorum ben

    YanıtlaSil
  2. hayalimdeki yatak odasına ancak çocuklar büyüyünce sahip olabilirim. makyaj malzemelerim bile yüksek bir yerde bu aralar. almaya üşenir oldum. :)

    YanıtlaSil
  3. Bu bilgiler çok yararlı kaleminize sağlık..

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!