17 Şubat 2016 Çarşamba

Geldi Bahar Ayları, Hazırla Bavulları


almanya, fransa

Kış mevsiminin sonuna yaklaştığımız şu günlerde, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi acaba bahar erken mi yüzünü gösterecek sorusunu akıllara getiriyor. Hoş bu havaların arkasından kazma kürek yaktıracak cinsten bir Mart ayı da bizi bekliyor olabilir.
Öyle ya da böyle kışın yerini ilkbahara bırakması, güneşin yüzünü göstermesi, doğanın yeşil elbisesine bürünmesi, bizi kış mevsiminin karamsar havasından çıkarıp cıvıl cıvıl bir döneme sürükleyecektir.
Baharın gelmesiyle birlikte kanımız kaynamaya, yerimizde duramamaya başlarız. İşte tam da o dönemde ufak tatil kaçamakları planlanır. Kışın monotonluğundan kurtulmak için iki üç günlük tatillerle kendimizi şımartmak ruhumuza ve bedenimize iyi gelecektir.
Özellikle bahar aylarında Avrupa’nın neresine giderseniz gidin tadı damağınızda kalır. Kışın soğuktan, yazın sıcaktan yapamadığınız her şey için bahar ayları idealdir. Ayrıca fotoğraf tutkunları için Avrupa şehirlerinde doğanın yeniden uyanış zamanını ölümsüzleştirmek, en güzel kareleri yakalamak inanılmaz keyifli olacaktır.
Şayet bu bahar böyle bir tatille kendinizi şımartmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederim. Artık hepimizin aklının bir köşesinde yer etmiş olan erken rezervasyon fırsatı kavramı uçak biletleri için de geçerli. Avrupa’nın hangi şehrine giderseniz gidin, ulaşım rezervasyonunuzu seyahat tarihinizden birkaç ay önce yaptığınız takdirde ucuz uçak bileti fırsatı yakalama şansınız bir hayli yüksek olur. Bir de havayolu şirketlerinin dönemsel olarak düzenledikleri kampanyalara denk gelirseniz kendinizi hedefi on ikiden vurmuş sayabilirsiniz.

Uzun lafın kısası, kışın kasvetli ruh halinden kurtulmak, yeniden canlanmak istiyorsanız kendinizi birkaç günlük Avrupa tatili ile ödüllendirin. Hatta vize işlemleri için vakit kaybetmek istemiyorsanız, vize almadan gidebileceğiniz yurt dışı seyahat noktalarını da incelemenizi öneririm.

3 yorum:

  1. Evete bu sıcak havalarda insanın canı bir tatil istiyor... :( Ama daha okullar kapanmadan biz maalesef ki tatile çıkamayız...

    YanıtlaSil
  2. hiç çalışasım yok bu güzel havalarda :)

    YanıtlaSil
  3. Sabırsızlıkla yazı bekliyorum bende...

    YanıtlaSil

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!