25 Aralık 2015 Cuma

Ameliyatsız ip ile yüz germe nasıl yapılıyor?


yüz gerdirme


Estetik ve ameliyatsız bir çözüm olarak sunulan İp ile Yüz Germe işlemleri sonrasında sarkma, kırışıklık ve sarkma sonucu oluşan deri görüntüsü problemleri giderilebilmektedir. Bir takım ipler ile yüz bölgesi yukarı doğru çekilir ve gerilen deriye ters yönlerde çekilme işlemleri yapılarak kırışıklıklar açılmaktadır. Bu sayede de kırışıklıklar rahatlıkla giderilmektedir.

Nasıl Yapılır?
İp ile Yüz Germe işlemi için tedavi görecek kişi tedavi edilir ve derideki problemlerin tespiti yapılır. Oluşan problemlerin derecesine göre ipin ne kadar kullanılacağı ve hangi noktalardan uygulama yapılacağı da tespit edilmektedir. Bunun sonrasında ise belirlenen noktalardan ip deri altına asla olarak atılır ve ilgili noktalara yerleştirilir. İp ile Yüz Germe işleminde önce cilt yüzeyi de temizlenmektedir. Hasta daha sonra rahat bir koltuğa alınır ve deri altına yerleştirilen kanüller ile işlem başlatılır. İşlem sırasında az acı ve itme duygusu oluşabilmektedir. Bu yüzden ilk olarak bölgesel anestezi görevi gören kremler bölgeye sürülmektedir. İple asma işlemlerinde 2 çeşit ip kullanılmaktadır. Düz ve kılçıklı ipler. PDO ipleri olarak da adlandırılan bu ipler alerjik problemleri olmayan kişilerde herhangi bir soruna sebep olmamaktadır.


Yaklaşık 30 dakika süren İp ile Ameliyatsız Yüz Germe uygulamalarında bu süre bazen 1 saate çıkabilir. Sürenin uzaması tamamen lokal anestezi kremlerinin etki süresinin artmasına bağlıdır. Tek seferde yapılan bu işlemlerinde ardından ciltte gerdirme ve gençleşme etkileri de görülmeye başlar. Geri dönüşü olan bir işlem olan İp ile Yüz Germe uygulamasından memnun kalmadığınız zaman tekrar yapılabilmektedir. Anında sonuç veren bir uygulamadır ve gerdirme ve asma işlemleri başarısını görebilirsiniz. İyileşme süreci ise çok kolaydır. İp ile Yüz Germe uygulamasından sonra hafif bir şişlik ve kızarıklık görülebilir. Geçici olan bu yan etkiler sadece 1 hafta sonra yok olacaktır. Ciltteki sarkma problemi, hastanın deri yapısı ve kaç adet ip kullanılacağına göre değişen fiyat uygulamaları birçok ameliyata göre oldukça idealdir. Sizlerde cildinizdeki sarkma sorunlarına karşı İp ile Yüz Germe uygulamalarından rahatlıkla faydalanabilir ve genç bir yüz ve boyun bölgesine sahip olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

DEĞERLİ YORUMLARINIZ BURAYAA!!!